Domov / POLITIKA / Richard Sulík: Schulzove výroky sú vrcholom arogancie
Sulik
Predseda SaS Richard Sulík. PHOTO: © European Union- EP.

Richard Sulík: Schulzove výroky sú vrcholom arogancie

Európsku úniu nenahlodávajú len euroskepticici, ktorých cieľom je vystúpenie členských štátov. Rovnaký účinok má aj arogantné horlenie za pretvorenie Európskej únie na superštát. Uvádza vo svojom vyhlásení najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Do tejto druhej kategórie sa radí predseda nemeckých sociálnych demokratov Martin Schulz. Ohlásenie vzniku Spojených štátov európskych so spoločnou ústavou na rok 2025 je z jeho strany čistá utópia mimo európskej politickej reality,“ povedal predseda SaS Richard Sulík a pokračoval: „Na vytvorenie takéhoto štátneho útvaru chýba totiž základný stavebný prvok – európski občania. Schulzove výroky, že členské štáty, ktoré sa s jeho utópiou nestotožnia, majú EÚ opustiť, sú vrcholom arogancie. Úplne popierajú hodnoty spolupráce a vzájomného rešpektu, na ktorých EÚ stojí.“

„Tak ako považujeme za extrém snahy o deštrukciu EÚ, opačným politickým extrémom – ale s rovnako deštrukčnými účinkami na súdržnosť Európy – sú aj názory Martina Schulza, ktorého strana prepadla v nedávnych parlamentných voľbách. Veríme, že sa tieto názory nikdy nestanú oficiálnou zahraničnopolitickou líniou Nemecka,“ doplnil predsedu poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Viac..  Čaputová: Reči o Sorosovej agentke sú klamstvom

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 28. týždňa 2019

ŠÉF FED-U VIDÍ DÔVODY NA ZNIŽOVANIE SADZIEB UŽ V JÚLI NEMECKO: V Nemecku bola zverejnená …