EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / SPOTREBITEĽ / Europoslancov kebab v parlamente rozhorčil. Únia má aj väčšie problémy
kebab
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Europoslancov kebab v parlamente rozhorčil. Únia má aj väčšie problémy

ŠTRASBURG / Európsky parlament v Štrasburgu rieši kebab. Presnejšie zloženie mäsa, ktoré obsahuje. Druhým dychom hneď dodáva, že žiadny kebab sa nezakazuje. Aj keď mnohých europoslancov táto téma veľmi nepotešila a tvrdia, že len zbytočne potom europarlament stráca na vážnosti.

V Európskom parlamente už riešili zakrivené uhorky, banány, vysávače a teraz tu máme kebab. Mnohí europoslanci netaja rozhorčenie, čo im to vlastne pristálo na stole. “Európsky parlament má na stole mnoho ťažkých zložitých náročných otázok a my ideme riešiť kebab,” hovorí europoslanec Eduard Kukan. “Nie je to dôstojné, aby sme sa naozaj takýmto spôsobom tým zaoberali,” dodáva ďalší slovenský europoslanec Vladimír Maňka.

Európska komisia totiž oficiálne navrhla schváliť používanie fosfátov v mäse, ktoré sa používa v kebabe. Zdravotný výbor europarlamentu však nesúhlasí a odvoláva sa na najnovšie štúdie, podľa ktorých by sa tým zvýšilo riziko srdcových ochorení v Európe.

Navrhujeme, aby do času pokiaľ sa jednoznačne nepreukáže, že aditíva ktoré sa pridávajú ku kebabu sú neškodné, aby sa dovtedy nepridávali a boli pozastavené,” europoslankyňa Monika Smolková. Navyše ani v súčasnosti nie sú v povolené. Napríklad len v Nemecku sa denne predajú 3 milióny kebabov. Odhaduje sa, že v celej únii by sa ich denne mohlo skonzumovať aj 15 miliónov.

Štúdia má byť hotová až koncom budúceho roka, tak to naozaj mohlo počkať s tým rozširovaním, tu si Európska komisia jednoducho mohla dať pohov,”  hovorí europoslanec Richard Sulík.

Aby neprišlo k nedorozumeniu, europoslanci majú pre ľudí jasný odkaz. “Môžem všetkých ubezpečiť, že kebab bude k dispozícii v rámci Európskej únie,” uisťuje europoslanec Ivan Štefanec.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  Monika Beňová: Konkurencieschopnosť priemyselných podnikov nesmie byť ohrozovaná

O dac

Odporúčame pozrieť

nevidiaci

EÚ schválila ratifikáciu Marrákešskej zmluvy

Rada prijala rozhodnutie, ktorým schválila uzavretie Marrákešskej zmluvy o uľahčení prístupu k uverejneným dielam pre …

 • muzikant

  Vyzerá to, že ten Europarlament je spolkom akýchsi debilov, ktorý chcú silou mocou niečo geniálne vymyslieť, raz riešia vysávače, inokedy kebaby a iné blbosti a vážne problémy, ako že Európa je zdevastovaná háveďou, ktorá prichádza denne a ohrozuje životy pôvodných obyvateľov, ich nezaujímajú. Nečudo, že popularitu získavajú krajne pravicové a extrémistické skupiny, od ktorých obyvatelia očakávajú, že to tu vyčistia. Bojím sa, aby to tu raz nedopadlo zle. Ale hlavnú vinu na tom budú mať títo pajáci, ktorých volíme a veľmi dobre platíme zo svojich daní.

  • Algoritmus

   Žiaľ, tých najvplyvnejších pajácov tam posielajú Nemci a Francúzi. My s tým nič nezmôžeme.

   • muzikant

    To je pravda, ale ani tých našich nepovažujem zrovna za géniov, žiadny tam nič svetoborné nedokázal. Majú dobre platené teplé miestečka, poniektorí sa aspoň tvária sa, ako usilovne pracujú, o ostatných ani nevieme, že sú tam. Majú lepší kšeft ako poslanci nášho parlamentu, klídek, nik do nich nerýpe, a gážu majú niekoľkonásobne vyššiu. Veď ani Sulíkovi sa nechce ísť odtiaľ, ten má rád peniažky.