Vybor EP
Schôdza Výboru EP. PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä financovanie terorizmu a endokrinné disruptory

Poslanci Európskeho parlamentu začnú nový rok hlasovaním o zmrazovaní a zabavovaní majetku, ktorý pochádza z trestnej činnosti.

Výbor EP pre občianske slobody bude vo štvrtok hlasovať o nových pravidlách, ktoré by mali členských štátom umožniť zmraziť a skonfiškovať finančné prostriedky patriace kriminálnikom a to naprieč celou EÚ. Tvorcovia novej legislatívy dúfajú, že pomôže proti financovaniu terorizmu a organizovaného zločinu.

Výbor pre verejné zdravie bude v tej istý deň hlasovať o návrhu Európskej komisie na obmedzenie používania bisfenolu A v lakoch a obaloch, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. Parlament žiadal zákaz tejto látky, ktorá narúša endokrinný systém, už v roku 2016.

Politické skupiny sa budú pripravovať na plenárne zasadnutie, ktoré sa bude konať budúci týždeň. Bulharsko, ktoré práve prebralo predsedníctvo EÚ, počas neho poslancom predstaví svoje priority. Plénum bude rokovať o záveroch decembrového summitu EÚ o brexite a hlasovať o legislatívnom balíku o čistej energii.

Viac..  EK prijíma opatrenia na ochranu pred rizikom radikalizácie a náboru extrémistov na internete

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých spoločností sa novo prijatá smernica dotkne

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých …

Consent choices