EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Ekonomike sa má dariť aj v roku 2018. Premiér má v pláne využiť to v prospech ľudí
Fico
Slovenský premiér Robert Fico. PHOTO: © European Union- EP.

Ekonomike sa má dariť aj v roku 2018. Premiér má v pláne využiť to v prospech ľudí

BRATISLAVA / Naša ekonomika je momentálne v silnej kondícii. Podľa premiéra Roberta Fica je práve región strednej Európy ťahúňom. Aj nezamestnanosť na Slovensku klesla na historicky najnižšiu úroveň. Otázne ale je, kedy to konečne pocítime na našich peňaženkách.

“A keby nebol u nás na Slovensku alebo v okolitých krajinách V4 taký vysoký hospodársky rast, tak pravdepodobne v rámci celej EU alebo eurozóny by to bolo podstatne horšie,” vraví premiér Fico. V roku 2018 ráta s rastom štyri percentá, zamerať sa chce tak aj na silné sociálne programy.

Ekonomika verzus peňaženky

Podľa premiéra bude treba ešte viac zatlačiť na približovanie Slovenska k priemeru Európskej únie. A to najmä ohľadom platov, ale tiež zvyšovania minimálnej mzdy. Richard Sulík ale tvrdí, že ak sa štátu darí, ľudia by to mali pocítiť aj inak. “Napríklad vo forme nižších daní, nižšieho zaťaženia, nižších poplatkov. Bohužiaľ práve to sa nedeje. Táto vláda zvyšuje dane, zvyšuje poplatky, odvody.”

Prosociálne to vidí aj premiér. “Musíme využiť tento výsledok, nie preto, aby sme mali pekné čísla v št. rozpočte, ale preto, aby to ľudia cítili vo svojich peňaženkách.” Plánovanou novinkou v tomto smere je generálny pardon na exekúcie. Malo by ísť o daňové, zdravotné a sociálne pohľadávky. Je totiž veľa ľudí, ktorým sa pre hrozbu exekúcie už neoplatí ani zamestnať. Za exekučnú amnestiu sú aj opozičné strany.

Viac..  Pôrodné asistentky sú na vedenie pôrodu študované. Aj tak sa nedostávajú k slovu

O forme a technike samotnej realizácie tohto generálneho pardonu sa ešte diskutuje. Modelov je totiž viacero. Strany vládnej koalície by sa mali tejto téme venovať na pondelkovom stretnutí.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

nevidiaci

EÚ schválila ratifikáciu Marrákešskej zmluvy

Rada prijala rozhodnutie, ktorým schválila uzavretie Marrákešskej zmluvy o uľahčení prístupu k uverejneným dielam pre …

 • zamocnik

  No veď to,ja cítim v peňaženke len stuchlinu !!

 • Richard Sulík ale tvrdí, že ak sa štátu darí, ľudia by to mali pocítiť aj inak. “Napríklad vo forme nižších daní, nižšieho zaťaženia, nižších poplatkov. Bohužiaľ práve to sa nedeje. Táto vláda zvyšuje dane, zvyšuje poplatky, odvody.”

  499 000 000 000 € je ročný únik na cle a daniach pri dovoze tovaru z tretích štátov
  Európska komisia pripravuje opatrenia na výpadok 13 miliárd euro po dokončení Brexitu. Ide, ako vždy, po presne vytýčenej ceste lobistických a finančných zoskupení. Výpadok chce riešiť :

  -skráteným euro-fondov, takýto postup už aj tak dávno presadzuje pre čistých poberateľov uvedených financií ktorí nechcú pristúpiť na kvóty utečencov a emigrantov
  -zvýšenie príspevkov do rozpočtu EÚ
  -zavedenie nových daní
  Všetky tieto vyrovnania výpadku rozpočtu sa dajú rýchle urobiť od stola a potom len inkasovať a inkasovať.

  Málo kto sa pustí do politicky riskantného spôsobu vylepšenia príjmovej časti rozpočtov. Je to zameranie sa na unikajúce dane ktoré mieria do čiernej ekonomiky a následne do daňových rajov.

  Pán Sulík, poslanec Európskeho parlamentu, by znižoval dane a poplatky. Európska komisia si nevie poradiť s výpadkom 13 miliárd euro po odchode Veľkej Británie z Európskej únii. Ako to chce vyriešiť ? Zavedením nových daní a zvýšeným odvodom !

  “A keby nebol u nás na Slovensku alebo v okolitých krajinách V4 taký vysoký hospodársky rast, tak pravdepodobne v rámci celej EU alebo eurozóny by to bolo podstatne horšie,” vraví premiér Fico.

  Čo prinesie zdanenie niektorých poistných produktov na Slovensku ?
  Určite to prinesie príjem do štátneho rozpočtu. Akcionári poisťovní určite nebudú podporovať zvýšenie daňového zaťaženia – premietne sa to do ceny zaplatia klienti, majitelia uvedených poistiek. Sú to tí zodpovední občania ktorí si chránia svoj majetok, zdravie a šetria si na horšie obdobie. Všetky tie daňové úniky, kontá v daňových rajoch, plátanie dier v rozpočtoch, vidinu vyrovnaného rozpočtu, všetko zaplatíme my – občania !

  Pán premiér, ak v dobe vysokého rastu idete zavádzať nové dane, tak potom čo nastane v prípade krízy ?

  Pán premiér, pán poslanec, nenastal ešte čas ísť tou zložitejšou, politicky riskantnou, dlhodobo efektívnejšou cestou – zabezpečiť vybratie už doteraz zákonmi stanovených daní ??
  Podrobnosti na : https://miroslavjurco.blogspot.sk/
  alebo na uvedenom blogu článok: Európska únia : rozdielny názor východnej a západnej časti na projekt „Hodvábna cesta z Číny“.