Domov / EKONOMIKA / Digitálna banková revolúcia: Zrušia sa aj poplatky za kartové platby
internet
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Digitálna banková revolúcia: Zrušia sa aj poplatky za kartové platby

SLOVENSKO / Cez víkend vstúpila do platnosti nová európska smernica o platobných službách PSD2. Smernica prináša viacero zmien vo fungovaní bánk a tie zmeny môžeme pocítiť na peňaženkách. Teda respektíve na účtoch.

Európski spotrebitelia len vďaka tejto zmene môžu ročne ušetriť 550 miliónov eur. Otvoria sa nové možnosti pre klientov, ale aj pre poskytovateľov úplne nových služieb. Po novom by mohli napríklad vzniknúť aplikácie, v ktorých budete mať prístup ku všetkým svojim účtom z jedného miesta. Nebudete teda musieť používať na každý účet inú aplikáciu alebo iný internet banking. Ďalšie možnosti môžu byť napríklad aplikácie, ktoré budú sledovať účty celej rodiny.

Hovorí sa tomu “otvorené bankovníctvo”. V budúcnosti to môže priniesť napríklad jednoduché platenie priamo cez sociálne siete alebo profily, do ktorých sa prihlasujete denne a automaticky.

Viac..  Najčastejším problémom mobilných telefónov je nabíjanie a batéria, ukázal prieskum

Čo sa týka bezpečnosti, tá by mala byť po novom ešte väčšia a lepšia ako doteraz. Čakajú nás vraj aj nové bezpečnostné prvky, aké sme doteraz nepoužívali. Aj keď mnohí hovoria o revolúcii v bankovníctve budeme si musieť na ňu ešte počkať. Istý čas to totiž potrvá, kým sa celý systém doladí a svet otvoreného bankovníctva sa stane bežnou realitou.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

smartfon

Najčastejším problémom mobilných telefónov je nabíjanie a batéria, ukázal prieskum

Majitelia smartfónov v strednej Európe sa najviac obávajú rozbitia displeja. Najčastejším problémom, ktorý vlastníctvo telefónu …