EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KULTÚRA / Veľvyslanci EÚ schválili predbežnú dohodu o financovaní mládežníckeho orchestra
mladeznicky orchester
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Veľvyslanci EÚ schválili predbežnú dohodu o financovaní mládežníckeho orchestra

Budúcnosť mládežníckeho orchestra je zabezpečená do konca roka 2020 vďaka dohode o financovaní, ktoré sa poskytne z programu Kreatívna Európa. Orchester bude musieť v rámci tejto dohody zvýšiť úsilie v oblastiach, ako sú rozvoj publika, zviditeľnenie sa a vyvážené zastúpenie hudobníkov z hľadiska zemepisného pokrytia, a tiež sa snažiť zmenšiť svoju závislosť na finančných prostriedkoch Únie.

“EÚ zabezpečuje, aby mládežnícky orchester naďalej patril medzi najlepšie orchestre svojho druhu. Skladá sa z vynikajúcich a nadšených mladých hudobníkov, dirigentov a sólistov z celej EÚ, na ktorých sme všetci veľmi hrdí,” vyhlásil Boil Banov, bulharský minister kultúry a predseda Rady.

Mládežnícky orchester bol založený v roku 1976. Združuje nadaných mladých hudobníkov z celej Európy, ktorí spĺňajú najvyššie hudobné štandardy.

Viac..  Európsky parlament odovzdal Sacharovovu cenu za slobodu myslenia

Mládežnícky orchester zohráva jedinečnú úlohu pri propagácii medzikultúrneho dialógu, vzájomného rešpektu a porozumenia prostredníctvom kultúry. Vystupoval už v najväčších mestách a na festivaloch v Európe i po celom svete, a to v rôznych formálnych aj neformálnych prostrediach s využitím tradičných a inovatívnych formátov a techník pre širokú škálu publika.

Svojimi činnosťami pôsobí ako kultúrny veľvyslanec Únie a propaguje bohatstvo a rozmanitosť európskej kultúry a nových talentov.

O dac

Odporúčame pozrieť

brexit

Je rozhodnuté. Britský parlament hlasoval o brexite

LONDÝN / Britská premiérka Theresa May pred hlasovaním o brexite uviedla, že ide o historické rozhodnutie, …