mladeznicky orchester
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Veľvyslanci EÚ schválili predbežnú dohodu o financovaní mládežníckeho orchestra


Budúcnosť mládežníckeho orchestra je zabezpečená do konca roka 2020 vďaka dohode o financovaní, ktoré sa poskytne z programu Kreatívna Európa. Orchester bude musieť v rámci tejto dohody zvýšiť úsilie v oblastiach, ako sú rozvoj publika, zviditeľnenie sa a vyvážené zastúpenie hudobníkov z hľadiska zemepisného pokrytia, a tiež sa snažiť zmenšiť svoju závislosť na finančných prostriedkoch Únie.

“EÚ zabezpečuje, aby mládežnícky orchester naďalej patril medzi najlepšie orchestre svojho druhu. Skladá sa z vynikajúcich a nadšených mladých hudobníkov, dirigentov a sólistov z celej EÚ, na ktorých sme všetci veľmi hrdí,” vyhlásil Boil Banov, bulharský minister kultúry a predseda Rady.

Mládežnícky orchester bol založený v roku 1976. Združuje nadaných mladých hudobníkov z celej Európy, ktorí spĺňajú najvyššie hudobné štandardy.

Mládežnícky orchester zohráva jedinečnú úlohu pri propagácii medzikultúrneho dialógu, vzájomného rešpektu a porozumenia prostredníctvom kultúry. Vystupoval už v najväčších mestách a na festivaloch v Európe i po celom svete, a to v rôznych formálnych aj neformálnych prostrediach s využitím tradičných a inovatívnych formátov a techník pre širokú škálu publika.

Viac..  L. Ď. Nicholsonová: Veľká nespravodlivosť končí, slovenské deti už Rakúskom nebudú diskriminované

Svojimi činnosťami pôsobí ako kultúrny veľvyslanec Únie a propaguje bohatstvo a rozmanitosť európskej kultúry a nových talentov.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Európska únia je mierový projekt a Slovensko je jeho pevnou súčasťou

Slovenská republika si dnes, 9. mája 2022, pripomína spolu s ďalšími dvadsiatimi šiestimi členskými štátmi …