Domov / POLITIKA / Nie je nič lepšie ako Európska únia, tvrdí premiér Fico
Fico
Slovenský premiér Robert Fico. PHOTO: © European Union- EP.

Nie je nič lepšie ako Európska únia, tvrdí premiér Fico

V Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu otvorili Národný konvent o Európskej únii. Jeho cieľom je priblížiť Európsku úniu občanom tak, aby si viac uvedomovali výhody, ktoré členstvo v EÚ krajine prináša. Ako uviedol v príhovore predseda vlády SR Robert Fico, my sme Európska únia a v súčasnosti nemáme alternatívu, ktorá by fungovala lepšie.

Podľa premiéra má Európska únia pred sebou tri priority, a to dobudovanie eurozóny, dostať pod kontrolu migráciu a tesnejšie spolupracovať v oblasti obrany a vnútornej bezpečnosti. „My sme EÚ. Ak hovoríme o Slovensku, rovnako hovoríme aj o prioritách a východiskách Európskej únie. A to znamená v tejto chvíli postaviť sa jasne voči tým, pre ktorých je Európska únia najmä nástrojom demagógie a mobilizácie extrémistov. Tých nám behá po Európe viac než dosť a mám pocit, že už inšpirujú aj niektorých dobrodruhov na Slovensku. Veď nech ponúknu niečo lepšie. Nie je nič lepšie ako EÚ. Jednoducho nie je,“ zdôraznil predseda vlády.

Viac..  Theresa May oznámila, kedy končí. Je jej ľúto, že nezvládla svoju úlohu

Národný konvent bude pokračovať sériou prednášok a diskusií vo viacerých mestách na Slovensku a premiér vyzval zástupcov ministerstiev, aby v týchto diskusiách boli vecní, no nebáli sa tiež hovoriť o témach, ktoré sú vo vzťahu k EÚ kritické.  „Spoločná vôľa troch najvyšších ústavných činiteľov  je v tom, aby sa o Európskej únii hovorilo s vami. Aby nevznikal dojem, že budúcnosť EÚ sa formuje len niekde za dverami v Bruseli.“

Národný konvent o EÚ pod názvom #MYSMEEÚ organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Slovensko sa prostredníctvom neho zapojí do celoeurópskeho dialógu členských štátov EÚ a ich občanov o ďalšom smerovaní európskeho projektu.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

May

Veľká Británia: V Konzervatívnej strane sa začalo súperenie o budúceho lídra

LONDÝN – Piatkové oznámenie britskej premiérky Theresy Mayovej, že 7. júna rezignuje na post líderky …