EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Nie je nič lepšie ako Európska únia, tvrdí premiér Fico
Fico
Slovenský premiér Robert Fico. PHOTO: © European Union- EP.

Nie je nič lepšie ako Európska únia, tvrdí premiér Fico

V Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu otvorili Národný konvent o Európskej únii. Jeho cieľom je priblížiť Európsku úniu občanom tak, aby si viac uvedomovali výhody, ktoré členstvo v EÚ krajine prináša. Ako uviedol v príhovore predseda vlády SR Robert Fico, my sme Európska únia a v súčasnosti nemáme alternatívu, ktorá by fungovala lepšie.

Podľa premiéra má Európska únia pred sebou tri priority, a to dobudovanie eurozóny, dostať pod kontrolu migráciu a tesnejšie spolupracovať v oblasti obrany a vnútornej bezpečnosti. „My sme EÚ. Ak hovoríme o Slovensku, rovnako hovoríme aj o prioritách a východiskách Európskej únie. A to znamená v tejto chvíli postaviť sa jasne voči tým, pre ktorých je Európska únia najmä nástrojom demagógie a mobilizácie extrémistov. Tých nám behá po Európe viac než dosť a mám pocit, že už inšpirujú aj niektorých dobrodruhov na Slovensku. Veď nech ponúknu niečo lepšie. Nie je nič lepšie ako EÚ. Jednoducho nie je,“ zdôraznil predseda vlády.

Viac..  V Španielsku začal proces storočia. Dvanásť politikov sa postaví pred súd

Národný konvent bude pokračovať sériou prednášok a diskusií vo viacerých mestách na Slovensku a premiér vyzval zástupcov ministerstiev, aby v týchto diskusiách boli vecní, no nebáli sa tiež hovoriť o témach, ktoré sú vo vzťahu k EÚ kritické.  „Spoločná vôľa troch najvyšších ústavných činiteľov  je v tom, aby sa o Európskej únii hovorilo s vami. Aby nevznikal dojem, že budúcnosť EÚ sa formuje len niekde za dverami v Bruseli.“

Národný konvent o EÚ pod názvom #MYSMEEÚ organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Slovensko sa prostredníctvom neho zapojí do celoeurópskeho dialógu členských štátov EÚ a ich občanov o ďalšom smerovaní európskeho projektu.

O dac

Odporúčame pozrieť

polnohospodarstvo

Europoslanci podporili návrh, aby sa poľnohospodárstve využívalo viac odpadovej vody

Voda je čoraz vzácnejšia a to i v Európe. Európsky parlament podporil návrh na to, …