Domov / POLITIKA / Záborská: Podávam návrh na disciplinárne konanie proti Hlinovi za porušenie stanov KDH
zaborska
Anna Záborská, europoslnakyňa. PHOTO: redakcia/red.

Záborská: Podávam návrh na disciplinárne konanie proti Hlinovi za porušenie stanov KDH

„V sobotu 24.2.2018 popoludní vydal hovorca KDH tlačovú správu, v ktorej hrubo znevážil všetkých členov strany, ktorí počas dvadsiatich ôsmich rokov  existencie KDH vyberali kandidátov a sami kandidovali vo voľbách do NR SR. Znevážil tiež najvyšší celoslovenský orgán KDH medzi snemami – Radu KDH a samotnú značku KDH. Je nemysliteľné, že toto oficiálne vyjadrenie nebolo pripravené na pokyn predsedu strany. Preto som sa rozhodla, že v pondelok podám návrh na začatie disciplinárneho konania proti predsedovi KDH Alojzovi Hlinovi podľa článku 9, písm. d) stanov KDH za zneváženie hnutia, orgánu hnutia a člena hnutia.“ vyhlásila dnes slovenská europoslankyňa Anna Záborská.

Ako ďalej uviedla, tlačové vyhlásenie KDH obsahuje aj viaceré zavádzajúce a nepravdivé informácie, ktorých cieľom je ovplyvniť delegátov  snemu, aby prijali zmenu stanov predkladanú už po druhýkrát predsedom Alojzom Hlinom. „Ide mu o to, aby len on a desiati ľudia v predsedníctve strany mali právo navrhovať kandidátov do volieb. Celoslovenská Rada KDH, ktorá zastupuje viac ako osemtisíc členov, nebude môcť navrhnúť nikoho. Tento detail hovorca zabudol spomenúť,“ upozornila Záborská.

Viac..  Česko: Ďalší audit Európskej komisie potvrdil Babišov stret záujmov

Europoslankyňa tiež pripomenula, že oficiálnym názvom strany je od jej založenia „Kresťanskodemokratické hnutie“. „Takto je to zapísané aj v registri politických strán na ministerstve vnútra. Ak k názvu „Kresťanskodemokratické hnutie“ pripojíme slová „kresťanskí demokrati“, ako to schválilo Predsedníctvo KDH v decembri 2017, budeme každému na smiech,“ zdôraznila Záborská.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Lexmann

O tom, čo sa bude diať s mandátom Miriam Lexmann, bude musieť rozhodnúť ústavný súd

BRATISLAVA / O tom, čo sa stane s mandátom zvolenej europoslankyne Miriam Lexmann, bude musieť …