Domov / KOMENTÁRE A ANALÝZY / Monika Smolková o vražde novinára: Táto udalosť je čiernym dňom pre celé Slovensko
Smolkova
Europoslankyňa Monika Smolková. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Smolková o vražde novinára: Táto udalosť je čiernym dňom pre celé Slovensko

„V pondelok 26. 2. 2018 sme sa dozvedeli o chladnokrvnej vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Na prvom mieste chcem vyjadriť úprimnú sústrasť so všetkými pozostalými a blízkymi zosnulých. 

Tento ohavný čin mnou otriasol a som ním hlboko zarmútená. Chcem jasne odsúdiť takéto konanie, pretože je namierené proti celej spoločnosti. Je neprípustné, aby bol takýmto spôsobom ktokoľvek zastrašovaný.

Preto vyzývam všetky zložky zapojené do vyšetrovania prípadu, aby konali čo najrýchlejšie a najsvedomitejšie. Nielen vykonávateľ skutku, ale aj jeho organizátor, musia byť potrestaní.

Ako sa vyjadril policajný prezident Tibor Gašpar, ide o bezprecedentný prípad vraždy novinára, s akým sa Slovensko doteraz nestretlo.  Nemôžeme dovoliť, aby sa takéto praktiky opakovali, pretože ide o priamy útok na slobodu tlače a demokraciu. Vláda musí urobiť všetko preto, aby sa nikto necítil ohrozený vykonávaním svojej práce. 

Táto udalosť je čiernym dňom pre celé Slovensko.“

Viac..  Branislav Škripek: Komisia pre rodovú rovnosť na škole v Barcelone zakázala čítať Šípkovú ruženku a Snehulienku, vraj sú sexistické

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Smolkova

Monika Smolková: Oznamovatelia korupcie musia byť viac chránení

Európsky parlament a členské štáty dosiahli predbežnú dohodu o nových pravidlách, ktorými sa zaručí vysoká …