EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Monika Beňová: Európsky systém práv a istôt nesmie byť ohrozovaný terorizmom
Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Európsky systém práv a istôt nesmie byť ohrozovaný terorizmom

Účinný boj proti terorizmu a prevencia súvisiacich hrozieb si vyžaduje cielené opatrenia zamerané na zastavenie jednotlivých foriem jeho financovania. Odstrihnutie teroristických sietí od peňažných zdrojov je z pohľadu posilňovania bezpečnosti kľúčové. V rámci dnešného zasadnutia sa ním preto zaoberá plénum Európskeho parlamentu.

Nevyhnutnou súčasťou týchto snáh je ďalší rozvoj spolupráce spravodajských zložiek jednotlivých členských štátov Európskej únie.Cieľom nie je vytváranie nových inštitúcií či orgánov na európskej úrovni, ale posilnenie koordinácie v rámci exitujúcich systémov výmeny informácií,“ priblížila europoslankyňa Monika Beňová. Výsledkom má byť zlepšenie monitorovania podozrivých finančných tokov či už v rámci krajín Únie, ale aj mimo nej.

Terorizmus je ohrozením pre slobodu európskych krajín a ich obyvateľov.Efektívny boj proti organizovaným skupinám, ale aj jednotlivcom ohrozujúcim bezpečnosť občanov je preto najvyššou prioritou. Nesmieme pripustiť, aby bol naďalej ohrozovaný systém práv a istôt, ktorý je dôležitou súčasťou európskeho integračného projektu,“ zdôraznila poslankyňa.

Viac..  Európsky parlament varuje pred ohrozením základných práv EÚ v členských štátoch

Hlavným cieľom všetkých extrémistov a radikálov bez rozdielu, je šírenie zmätku, nárast strachu a chaosu v spoločnosti. Akékoľvek prijímané opatrenia preto musia byť komplexné a racionálne, a to aj z dôvodu, že vždy predstavujú istú mieru záťaže pre verejné rozpočty,“ uzavrela Monika Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

Tommermans, Katainen

Komisia uverejňuje diskusný dokument Smerom k udržateľnej Európe do roku 2030

V rámci diskusie o budúcnosti Európy, ktorá sa začala bielou knihou Komisie z 1. marca …