stefanec, mokolasik
Europoslanci Ivan Štefanec a Miroslav Mikolášik. PHOTO: redakcia/red.

Na Slovensko príde monitorovacia misia na čele s šéfkou výboru pre kontrolu rozpočtu

BRATISLAVA / KDH sa podarilo na európskej pôde podarilo presadiť 3 dôležité návrhy.

“Toto je vážna chvíľa. Zavraždenie novinára a jeho snúbenice je ohavný čin, ktorý zarezonoval v celej Európe. Nie je náhodou, že tieto indície, o ktorých písal Kuciak, poukazujú na prepojenie na najvyššie miesta. Tieto témy veľmi silno rezonovali aj na pléne Európskeho parlamentu v Bruseli. Keďže sa tento prípad netýka len Slovenska, ale má aj európsky charakter. Prípad plní obsah aj zahraničných médií. Dosiahli sme určité kroky, ktoré bude EP a poslanci vykonávať,” povedal europoslanec Miroslav Mikolášik.

KDH sa podarilo na európskej pôde podarilo presadiť 3 dôležité návrhy:

1 vyslanie osobitnej monitorovacej misie na Slovensko.
2 skutočnosť aby novovzniknutý výbor pre finančné podvody pracoval na kauzách, ktorými sa zaoberal zavraždený Ján Kuciak.
3 osobitná debata na túto tému, čo sa deje na Slovensku, ktorá sa uskutoční na plenárnej schôdzi v Štrasburgu o 2 týždne.

Viac..  Europoslankyňa Lexmann žiada vládu menovať osobitného vyslanca pre náboženskú slobodu vo svete

Chcel by som zdôrazniť ten prvý bod, nikdy sme neboli svedkami takej razancie, rýchleho konania. Nepamätám si, že by bol návrh na monitorovaciu misiu  ešte v ten deň, ako bol predložený. Je dôležité vyšetriť všetky podozrenia, ak sa jedná o možné zneužívania európskych zdrojov, ak sa jedná o medzinárodné daňové podvody. Čo sa týka podrobností tejto misie – bude na Slovensko vyslaná už budúci týždeň a bude pracovať tri dni. Za Európsku ľudovú stranu bude členkou kolegyňa Ingeborg Gressle, ktorá je šéfkou Výboru pre kontrolu rozpočtu v EP a je tou najkompetentnejšou osobou,” povedal europoslanec Ivan Štefanec.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

peniaze

Vláda sa dohodla s predstaviteľmi bánk. Pozrite si ako vyzerá druhý ekonomický balíček

BRATISLAVA / Premiér Igor Matovič s ministrom financií Eduardom Hegerom a predstaviteľmi bánk predstavili ďalšie …