Domov / POLITIKA / Tlačová beseda KDH. Európsky parlament vyšle na Slovensko monitorovaciu misiu
stefanec_mikolasik
Europoslanci Ivan Štefanec a Miroslav Mikolášik. PHOTO: redakcia/red.

Tlačová beseda KDH. Európsky parlament vyšle na Slovensko monitorovaciu misiu

BRATISLAVA / Európsky parlament vyšle na Slovensko osobitnú monitorovaciu misiu. Toto je témou tlačovej besedy KDH, na ktorej vystúpia Ivan Štefanec a Miroslav Mikolášik.


“Toto je vážna chvíľa. Zavraždenie novinára a jeho snúbenice je ohavný čin, ktorý zarezonoval v celej Európe. Nie je náhodou, že tieto indície, o ktorých písal Kuciak, poukazujú na prepojenie na najvyššie miesta. Tieto témy veľmi silno rezonovali aj na pléne Európskeho parlamentu v Bruseli. Keďže sa tento prípad netýka len Slovenska, ale má aj európsky charakter. Prípad plní obsah aj zahraničných médií. Dosiahli sme určité kroky, ktoré bude EP a poslanci vykonávať,” povedal europoslanec Miroslav Mikolášik.

KDH sa podarilo na európskej pôde podarilo presadiť 3 dôležité návrhy:

1 vyslanie osobitnej monitorovacej misie na Slovensko.
2 skutočnosť aby novovzniknutý výbor pre finančné podvody pracoval na kauzách, ktorými sa zaoberal zavraždený Ján Kuciak.
3 osobitná debata na túto tému, čo sa deje na Slovensku, ktorá sa uskutoční na plenárnej schôdzi v Štrasburgu o 2 týždne.

Viac..  Ivan Štefanec o dvojakej kvalite potravín: Výsledky kontrol z krajín sa budú posielať do Bruselu

Chcel by som zdôrazniť ten prvý bod, nikdy sme neboli svedkami takej razancie, rýchleho konania. Nepamätám si, že by bol návrh na monitorovaciu misiu  ešte v ten deň, ako bol predložený. Je dôležité vyšetriť všetky podozrenia, ak sa jedná o možné zneužívania európskych zdrojov, ak sa jedná o medzinárodné daňové podvody. Čo sa týka podrobností tejto misie – bude na Slovensko vyslaná už budúci týždeň a bude pracovať tri dni. Za Európsku ľudovú stranu bude členkou kolegyňa Ingeborg Gressle, ktorá je šéfkou Výboru pre kontrolu rozpočtu v EP a je tou najkompetentnejšou osobou,” povedal europoslanec Ivan Štefanec.

Viac sa dočítate na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Vyrovnaný rozpočet ohrozuje vláda svojim rozhadzovaním

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) je dosiahnutie vyrovnaného …