EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Na Slovensko cestuje kvôli vražde Jána Kuciaka špeciálna delegácia z Európskeho parlamentu
europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Na Slovensko cestuje kvôli vražde Jána Kuciaka špeciálna delegácia z Európskeho parlamentu

Ad hoc delegácia šiestich poslancov odcestuje v stredu večer na dvojdňovú prieskumnú pracovnú cestu na Slovensko. Dôvodom je vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. 

Delegácia EP bude pozostávať zo šiestich poslancov z nasledujúcich politických skupín:

  • Ingeborg GRÄSSLE (EPP, DE), spolupredsedníčka delegácie
  • Claude MORAES (S&D, UK), spolupredseda delegácie
  • Ryszard CZARNECKI (ECR, PL)
  • Sophia in’t VELD (ALDE, NL)
  • Benedek JÁVOR (Zelení/EFA, HU)
  • Marco VALLI (EFDD, IT)

Poslanci sa stretnú z mimovládnymi organizáciami zaoberajúcimi sa bojom proti korupcii, s novinármi, predstaviteľmi vlády a štátu, zástupcami orgánov činných v trestnom konaní a predstaviteľmi Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Navštívia aj obec Veľká Mača, kde si uctia pamiatku Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Po jednotlivých stretnutiach sa v piatok v priestoroch Informačnej kancelárie EP v Bratislave uskutoční tlačová konferencia spolupredsedov delegácie.

Viac..  Europoslanci navrhli prierezové pravidlá pre budúce investície do regiónov EÚ

Po návrate zo Slovenska poslanci spíšu správu, ktorá bude predložená Konferencii predsedov (predseda EP a lídri politických skupín) a následne zverejnená.

Súvislosti

Rozhodnutie vyslať ad hoc delegáciu na prieskumnú pracovnú cestu na Slovensko bolo Konferenciou predsedov prijaté dňa 1. marca. Program cesty a zloženie delegácie Konferencia predsedov schválila 7. marca.

Vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ako aj ochrana novinárov v Európe, budú na budúci týždeň, počas zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu, predmetom samostatnej plenárnej rozpravy.

O dac

Odporúčame pozrieť

peniaze

EÚ bude preverovať zahraničné investície z hľadiska bezpečnosti a verejného poriadku

Európsky parlament schválil zriadenie prvého mechanizmu EÚ na preverovanie priamych zahraničných investícií z hľadiska bezpečnosti …