noviny
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

O situáciu na Slovensku sa zaujímajú aj svetové médiá


BRATISLAVA / Zábery, ktoré dokázali, že policajný prezident Tibor Gašpar nehovoril na tlačovej konferencii pravdu, keď povedal, že šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry nebol na mieste činu vraždy, prezentovali prakticky všetky média. Informácie zaujali aj svetové médiá. Rovnako, ako celý prípad vraždy. Na Slovensko tak prichádzajú novinári zo zahraničia.

“Pán Krajmer tam išiel po desiatich hodinách, nevstúpil ani len do dvora alebo do domu, ako vy nazývate na miesto činu,” povedal policajná prezident Tibor Gašpar. Policajný prezident po zverejnených záberoch poskytol už len písomné spresňujúce vyjadrenie. “Uvedenú informáciu spresňujeme v tom zmysle, že riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky bol na mieste činu v plnom rozsahu a plnil, tak ako už bolo povedané, úlohy súvisiace s objasňovaním tohto trestného činu,” uvádza sa v stanovisku.

Informácie o prítomnosti Krajmera na mieste činu boli podstatné pre všetky médiá na Slovensku. Všimli si ich ale aj zahraničné médiá, predovšetkým v susednom Česku. Česká televízia na Slovensko vyslala dvoch svojich reportérov. Reportérka Jana Krescanko Dibáková v parlamente hovorila aj s francúzskou novinárkou, ktorá nechápala predovšetkým to, ako sa mohol stať témou miliardár Soroš. “Nerozumiem tomu, prečo sa tu bavíme o tomto, protože máte tu iné problémy. Máte tu vraždu novinára, bola to dvojnásobná vražda. Prišli sem ľudia z Európskeho parlamentu, aby zistili, čo sa stalo s peniazmi z eurofondov. Máte tu problém s korupciou a mnoho ďaľších problémov, takže nerozumiem, prečo sa tu rieši pán Soroš,” povedala francúzska novinárka.

Viac..  EÚ prostredníctvom Európskej rady pre inovácie podporí ukrajinské startupy 20 miliónmi EUR

Už niekoľko dní sa ale o prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zaujímajú médiá nielen v Európe, ale aj v USA. O vývoji v súvislosti s vraždou píšu aj významné americké denníky ako The New York Times či The Washington Post.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

EÚ prostredníctvom Európskej rady pre inovácie podporí ukrajinské startupy 20 miliónmi EUR

Európska komisia odštartovala ambicióznu akciu v hodnote 20 miliónov EUR na podporu ukrajinského inovačného spoločenstva. …