EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Vyhlásenie ľudovcov: Stojíme za jasným postojom Manfreda Webera k situácii na Slovensku
Manfred Weber
Manfred Weber, predseda frakcie ľudovcov v EP. PHOTO: European Union

Vyhlásenie ľudovcov: Stojíme za jasným postojom Manfreda Webera k situácii na Slovensku

Jednoznačne odmietame výroky predstaviteľov Smer-SD na adresu Manfreda Webera, predsedu Európskej ľudovej strany. Zároveň stojíme za jeho vyjadrením, že je neprípustné, aby sa politici angažovali vo vyšetrovaní. Jeho výzva, spolu s tlakom občanov,  prispela k tomu, že Robert Kaliňák sa dnes vzdal fukcie. Považujeme to však len za prvý krok k náprave všetkých zlyhaní a k vyšetreniu káuz, ktorými sa Ján Kuciak zaoberal.   

Predseda Európskej ľudovej strany v EP vyjadril jasne svoj názor na situáciu, ktorá na Slovensku vznikla po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Urobil to taktiež na základe zistení a záverov misie poslancov Európskeho parlamentu, ktorá na konci minulého týždňa navštívila Slovenskú republiku.

Oceňujeme rýchlu reakciu našich kolegov z Európskeho parlamentu, ktorí sa zúčastnili misie na Slovensku. Plne sme podporovali a iniciovali rýchle vyslanie tejto delegácie na Slovensko. Jej zistenia budú predmetom debaty v pléne Európskeho parlamentu v stredu.   

Pripomíname, že informácie, ku ktorým zavraždený novinár Ján Kuciak vo svojej práci dospel, presahujú hranice Slovenska a týkajú sa podozrení z korupcie a štátnymi orgánmi krytého rozkrádania prostriedkov Európskej únie. Okrem vyšetrenia vraždy dvoch nevinných ľudí musí byť prioritou aj prešetrenie obrovského množstva koručných afér, ktoré v ostaných dňoch vyplávali na povrch. Považujeme preto za legitímne názory a otázky, ktoré kladú našej vláde vrcholoví európski politici. 

Ďakujeme občanom Slovenskej republiky, ktorí v piatok na rôznych miestach doma aj v zahrnaniči vyjadrili svoj jasný postoj. Ich úsilie a vytrvalosť začínajú prinášať ovocie.

Veríme, že brutálna vražda dvoch mladých ľudí bude objasnená v čo najkratšom čase. Kauzy, ktoré vo svojich článkoch popísal Ján Kuciak, však siahajú až do najvyšších postov strany Smer-SD a súčasnej slovenskej vlády. 

Sme presvedčení, že podmienkou ich objektívneho a dôkladného vyšetrenia je odchod nielen ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ale aj ďalších nominantov strany Smer-SD z riadiacich funkcií v štáte, v Policajnom zbore Slovenskej republiky a v ostatných bezpečnostných orgánoch.

Ivan Štefanec, vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane

Pál Csáky

Eduard Kukan

Miroslav Mikolášik

József Nagy

Anna Záborská

Viac..  Slovensko sa chystá na eurovoľby. Europoslanec Sulík prehovoril o výhodách, ktoré nám členstvo v EÚ prináša

O red

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Fidesz sa musí spamätať

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) na zasadnutí EĽS …