EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Europoslanci z euroskeptických strán si z peňazí daňových poplatníkov kupovali šampanské a darčeky. Minuli 400 000 eur
europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Europoslanci z euroskeptických strán si z peňazí daňových poplatníkov kupovali šampanské a darčeky. Minuli 400 000 eur

BRUSEL / Rozpočtový výbor Európskeho parlamentu odhalil, že si europoslanci z politickej skupiny Európa národov a slobody v roku 2016 kúpili z peňazí daňových poplatníkov šampanské, luxusné jedlá, ale aj drahé vianočné dary.

Finančný výkaz skupiny za rok 2016 bol predmetom externého auditu a preukázal viaceré nezrovnalosti s pravidlami Európskeho parlamentu, uvádza portál Teraz.sk. Sporné výdavky presahujú sumu 400 000 eur.

Členmi skupiny Európa národov a slobody sú euroskeptické a krajne pravicové strany ako francúzsky Národný front, talianska Liga severu, rakúska Strana slobodných, ale aj český strana Sloboda a priama demokracia. V správe rozpočtového výboru sa uvádza: “Jedná v hodnote 400 eur na osobu sú neprimerané a nezlučiteľné so zásadami riadneho finančného hospodárenia, preto ich nemožno akceptovať.” Podľa správy sa to isté týka aj 110 vianočných darčekov, z ktorých každý stál 100 eur.

Viac..  Európsky sociálny fond čaká modernizácia a zjednodušenie

Suma prevyšuje výšku 388 000 eur, pričom neboli dodržané stanovené finančné limity či princíp verejného obstarávania. V dôsledku toho mohlo dôjsť ku konfliktu záujmov. Zistenia Výboru pre rozpočet dostal aj predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani. 

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Členské štáty potvrdili dohodu o zákaze niektorých jednorazových plastových plastov

Členské štáty EÚ schválili nové prísne obmedzenia používania niektorých jednorazových plastových výrobkov. Veľvyslanci pri EÚ …