digitalizacia
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Konferencia o možnostiach a výzvach digitálnej ekonomiky. Zúčastnite sa aj vy!

25. apríla usporadúva Európsky parlament v Bruseli konferenciu na vysokej úrovni s názvom „Digitálna revolúcia a formovanie našej digitálnej budúcnosti”. Zúčastniť sa môžete aj vy!

Dokončenie jednotného európskeho digitálneho trhu by mohlo európskej ekonomike priniesť až 512 miliárd ročne. Napriek tomu, že technológie vytvárajú nové možnosti v oblasti podnikania a inovácií, rozdiely v digitalizácii medzi jednotlivými krajinami EÚ môžu niektorým členským krajinám zabrániť naplno využívať všetky benefity.

Ako EÚ podporuje inovácie a rozvíja dátové hospodárstvo? Ako sa stavia k novým technológiám, akými sú napr. „Internet vecí“ či Cloud computing (tzv. výpočtové mračno)? Ako si EÚ zachová dôveru občanov, ktorí internet využívajú predovšetkým na vyhľadávanie informácií (80%) a čítanie správ (70%)?

Tieto a ďalšie témy budú 25. apríla predmetom diskusie expertov, zákonodarcov, zainteresovaných strán a ďalších zodpovedných ľudí na odbornej konferencii, ktorú organizuje Európsky parlament spoločne s Európskou komisiou v Bruseli.

Odborníci sa počas nej sústredia na tieto témy:

  • investovanie do infraštruktúry internetového pripojenia a dátového hospodárstva (5G, HPC-vysokovýkonná výpočtová technika, umelá inteligencia),
  • inovácie v digitálnom veku, ktoré sú založené na lepšej prístupnosti, použití, či opätovnom používaní dát,
  • jednotný digitálny trh pre európske podniky, aby mohli podnikať bez prekážok a vo férovom prostredí v rámci celej EÚ.
Viac..  Ceny nehnuteľností v eurozóne v treťom kvartáli 2022 vzrástli o 6,8 %

Konferencia začína o 14:30, miestnosť otvoríme už o 13.00.

Registrácia je prístupná na webe, prihlásiť sa môžete do 18. apríla.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých spoločností sa novo prijatá smernica dotkne

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých …

Consent choices