Domov / POLITIKA / Snapchat sa pripojí ku kódexu správania EÚ pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom online
snapchat, internet
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Snapchat sa pripojí ku kódexu správania EÚ pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom online

 Ide už o siedmu veľkú platformu IT, ktorá sa zaviazala k boju proti uvedenému fenoménu. V januári 2018 sa ku kódexu pripojili aj Instagramu a Google+.

Věra Jourová, komisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť, v tejto súvislosti uviedla: Som rada, že sa spoločnosť Snapchat rozhodla riešiť nezákonný obsah na internete. Rastúci počet spoločností je dôkazom toho, že kódex správania EÚ je účinným spôsobom na vytvorenie bezpečnejšieho internetu. V prípade Snapchatu je to veľmi dôležité, lebo tak pomôžeme ochrániť mladšie generácie, ktoré ho používajú.“

V snahe reagovať na šírenie rasistických a xenofóbnych nenávistných prejavov na internete predstavila Európska komisia a štyri veľké IT spoločnosti (Facebook, Microsoft, Twitter a YouTube) v máji 2016 kódex správania pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom na internete. Komisia odvtedy s pomocou mimovládnych organizácií pozorne monitoruje jeho uplatňovanie. Z najnovšieho hodnotenia v januári 2018 vyplýva, že IT spoločnosti priemerne odstránia 70 % nezákonných nenávistných prejavov a vo viac ako 81 % prípadov sa tak stane do 24 hodín.

Viac..  Nový Johnsonov návrh je horší ako ten starý, konštatoval výbor EP pre brexit

Komisia nedávno prijala aj odporúčanie, ktorým chce vo všeobecnosti posilniť reakciu EÚ na nelegálny obsah online a rozhodne o tom, či sú potrebné ďalšie opatrenia.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Vestager

Komisia prikázala firme Broadcom zmeniť zmluvy so zákazníkmi, ktoré obsahujú prvky exkluzivity

BRUSEL – Európska komisia (EK) prikázala americkému výrobcovi čipov Broadcom, aby zmenil zmluvy so šiestimi …