EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Snapchat sa pripojí ku kódexu správania EÚ pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom online
snapchat, internet
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Snapchat sa pripojí ku kódexu správania EÚ pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom online

 Ide už o siedmu veľkú platformu IT, ktorá sa zaviazala k boju proti uvedenému fenoménu. V januári 2018 sa ku kódexu pripojili aj Instagramu a Google+.

Věra Jourová, komisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť, v tejto súvislosti uviedla: Som rada, že sa spoločnosť Snapchat rozhodla riešiť nezákonný obsah na internete. Rastúci počet spoločností je dôkazom toho, že kódex správania EÚ je účinným spôsobom na vytvorenie bezpečnejšieho internetu. V prípade Snapchatu je to veľmi dôležité, lebo tak pomôžeme ochrániť mladšie generácie, ktoré ho používajú.“

V snahe reagovať na šírenie rasistických a xenofóbnych nenávistných prejavov na internete predstavila Európska komisia a štyri veľké IT spoločnosti (Facebook, Microsoft, Twitter a YouTube) v máji 2016 kódex správania pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom na internete. Komisia odvtedy s pomocou mimovládnych organizácií pozorne monitoruje jeho uplatňovanie. Z najnovšieho hodnotenia v januári 2018 vyplýva, že IT spoločnosti priemerne odstránia 70 % nezákonných nenávistných prejavov a vo viac ako 81 % prípadov sa tak stane do 24 hodín.

Viac..  Europarlament podporil reformu systému DPH

Komisia nedávno prijala aj odporúčanie, ktorým chce vo všeobecnosti posilniť reakciu EÚ na nelegálny obsah online a rozhodne o tom, či sú potrebné ďalšie opatrenia.

O dac

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 41. týždňa 2018

UPLYNULÝ TÝŽDEŇ V ZNAMENÍ PREPADU NA AKCIÁCH, ROKOVANÍ O BREXITE AJ O TALIANSKOM ROZPOČTE NEMECKO: …