Pellegrini
Slovenský premiér Peter Pellegrini. PHOTO: © European Union.

Pellegrini sa stretol s veľvyslancami EÚ. Diskutovali o európskych prioritách

Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa dnes na Úrade vlády SR stretol s veľvyslancami členských krajín Európskej únie, s ktorými diskutoval o aktuálnych vnútropolitických a zahraničnopolitických témach.

Premiér na stretnutí opätovne uistil o proeurópskej orientácii Slovenska, čo sa prejaví aj v nadchádzajúcom predsedníctve Slovenskej republiky vo Vyšehradskom zoskupení. Veľvyslanci sa v diskusii zamerali na otázky týkajúce sa rozpočtu Únie na nadchádzajúce obdobie, migráciu, ale aj rozširovanie EÚ o krajiny západného Balkánu.

Premiér tiež potvrdil, že prioritou jeho vlády je zlepšovanie životných podmienok občanov Slovenska a približovanie sa k priemeru európskych štátov. Pravidlá Európskej únie pri kreovaní rozpočtu na nadchádzajúce obdobie by mali byť definované jednoznačne a rovnako pre všetkých členov Únie na základe ich vlastných potrieb a priorít. Predseda vlády zároveň potvrdil podporu Slovenskej republiky pre vstup kandidátskych krajín do Európskej únie a Schengenského priestoru v prípade, že budú z ich strany splnené všetky kritéria.

Viac..  Podľa Johnsona môže Veľká Británia vynikajúco prosperovať aj bez pobrexitovej dohody s EÚ

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

M. Klus: Nová online platforma krajín V4 už funguje, uľahčí zdieľanie know-how v boji proti pandémii

„Aj napriek vážnej epidemiologickej situácii na Orave či v niektorých ďalších regiónoch severného Slovenska, naša …