Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Islamský štát sa chystá zaútočiť na Európu, a to komplexnejšie. Myslí si to šéf britskej tajnej služby
terorizmus
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Islamský štát sa chystá zaútočiť na Európu, a to komplexnejšie. Myslí si to šéf britskej tajnej služby

EURÓPA / Islamský štát chce podľa britskej tajnej služby MI5 spáchať v Európe zničujúce a omnoho komplexnejšie útoky. V pondelok pred aktivitou tejto teroristickej skupiny varoval šéf MI5 Andrew Parker, uviedlo BBC. Plány teroristov dal Parker do súvislosti s pomstou za stratu územia na Blízkom východe, kde skupina utrpela porážku.

Šéf britskej tajnej služby Parker na stretnutí šéfov európskych tajných služieb v Berlíne zdôraznil, že od atentátu na Westminsterskom moste z 22. marca 2017, sa vo Veľkej Británii podarilo odvrátiť ďalších 12 teroristických útokov. Celkovo sa od roku 2013 podarilo zabrániť 25 atentátom. Andrew Parker dal vo svojom prejave najavo, že je presvedčený o schopnosti sa vysporiadať s týmito hrozbami, a to vďaka sile a odolnosti demokratického systému, odolnosti spoločnosti a hodnotám, ktoré zdieľame s európskymi partnermi. Informovala o tom BBC.

Viac..  Kedy bolo v Európe najteplejšie? Tento rok sa na ten najkritickejší nechytá

“Je nutné, viac ako kedykoľvek predtým, aby európske tajné služby lepšie spolupracovali,” pokračoval v prejave, “Dnešná spolupráca tajných služieb sa nedá porovnať s tým ako to vyzeralo pred 5 rokmi,” dodal na záver. Parker taktiež hovoril o prípade dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, ktorý bol otrávený 4. marca v Salisbury. Za útok odsúdil Rusko a obvinil Kremeľ z flagrantného porušovania medzinárodného práva, kedy použil nervový jed.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

hypoteka

Slováci hypotéku tak ľahko nedostanú, NBS od júla zaviedla ďalšie obmedzenie

BRATISLAVA / Získať hypotekárny úver v našich bankách bude opäť o niečo zložitejšie. Od júla totiž …