kulturne dedicstvo
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Európsky parlament organizuje konferenciu o kultúrnom dedičstve. Zúčastnite sa aj vy

26. júna organizuje Európsky parlament konferenciu na tému „Kultúrne dedičstvo v Európe: prepojenie minulosti a budúcnosti”. Prihlásiť sa na ňu môžete aj vy.

V kultúrnom sektore EÚ pracuje približne približne 300 000 ľudí. Okrem toho na ňom závisí ďalších 7,8 milióna pracovných mies. Konferencia si kladie za cieľ zvýšiť povedomie o sociálnom a hospodárskom význame kultúrneho dedičstva.

Podujatie sa koná v súvislosti s práve prebiehajúcim Európskym rokom kultúrneho dedičstva. V rámci neho sa v celej Európe uskutočňujú tisícky aktivít, ktorých cieľom je oboznamovať ľudí s kultúrnym dedičstvom na miestnej, regionálnej, národnej a európskej úrovni.

Konferenciu organizuje Európsky parlament na podnet predsedu parlamentu Antonia Tajaniho v úzkej spolupráci s Výborom pre kultúru a vzdelávanie, ktorému predsedá Petra Kammerevert.

Viac..  Slovenské kiná dostanú státisíce eur z ministerstva. Peniaze nemajú ísť len na podporu v čase koronakrízy

Politickí lídri, predstavitelia múzeí či hudobného alebo filmového priemyslu budú spoločne diskutovať o výzvach odvetvia v nasledovných oblastiach:

kultúrne dedičstvo a európska príslušnosť
zachovanie a podpora kultúrneho dedičstva
inovácia a hospodársky potenciál kultúrneho dedičstva

V paneloch sa vystriedajú viacerí známi umelci (hudba, architektúra, dizajn, fotografovanie atď.), poslanci, eurokomisári a ďalšie zainteresované  osobnosti. Na návštevníkov budú čakať dve živé hudobné vystúpenia a výstava  videohier.

Ak sa chcete konferencie zúčastniť aj vy, stačí sa zaregistrovať.  Registrácia je otvorená do 20. júna.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europoslanci chcú zabitie Chovanca dotiahnuť do europarlamentu. Podľa Korčoka ešte nevieme, či bude do vyšetrovacieho tímu zapojený aj slovenský expert

Podľa slov ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka ešte nevieme, či bude do …