EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Rakúsko zavrie sedem mešít a vykáže duchovných. Radikalizácia nemá v našej zemi miesto, tvrdia politici
mesita
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Rakúsko zavrie sedem mešít a vykáže duchovných. Radikalizácia nemá v našej zemi miesto, tvrdia politici

VIEDEŇ / Rakúsko uzavrie sedem mešít a vykáže zo zeme niekoľkých imámov financovaných zo zahraničia, oznámil kancelár Sebastian Kurz.

Od minulého roku stojí na čele rakúskej koalície Sebastian Kurz so svojou protiimigračnou stranou – Slobodná strana Rakúska. V najnovšom vyhlásení uviedol: “Paralelné spoločnosti, politický islam a radikalizačné tendencie nemajú v našej zemi miesto.” Na druhej strane pripomenul, že Rakúsko je “zemou rozmanitosti” a slobodu náboženstva považuje za veľký výdobytok.

Minister vnútra Herbert Kickl uviedol, že úrady momentálne preverujú približne 40 moslimských duchovných, pri ktorých prevláda podozrenie, že prijímajú peniaze zo zahraničia. Týmto spôsobom porušujú zákon z roku 2015, ktorý podobné konanie zakazuje. Podľa Kickla sa podozrenie potvrdilo už v dvoch vyšetrovaných prípadoch a imámi budú vykázaní. Na druhej strane zákon z roku 2015 zaviedol aj vysokoškolské teologické štúdium islamu a moslimovia majú aj právo na duchovnú starostlivosť v armáde, vo väznici alebo v nemocnici.

Viac..  Europarlament predstavil novú webstránku. Dokumentuje pozitívny dopad EÚ na ľudské životy

Zo siedmych mešít, ktoré budú v Rakúsku uzavreté sa nachádzajú štyri v hlavnom meste. “Sme ešte len na začiatku,” prehlásil pre idnes.cz vicekancelár Heinz-Christian Strache.

Podľa odhadov rakúskeho ministerstva vnútra žije v Rakúsku, ktoré má približne 8,7 miliónov obyvateľov, približne sedemsto tisíc moslimov. V zemi je štyristo moslimským modlitební a mešíť.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Juncker, May

Stávkové kancelárie sú si isté, Mayová podľa nich určite nepadne

LONDÝN – Hoci čakanie na stredajšie hlasovanie o vyslovení nedôvery britskej premiérke Therese Mayovej ako …