EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Monika Beňová: Namiesto posilňovania postavenia žien sa často koketuje s obmedzovaním ich práv
Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Namiesto posilňovania postavenia žien sa často koketuje s obmedzovaním ich práv

Podstatou momentálne často odmietaného Istanbulského dohovoru je úcta k rovnocennému postaveniu žien v spoločnosti a k ich právam na ochranu, bezpečný a dôstojný život. Pri príležitosti piateho výročia podpísania tohto dohovoru sa bude plénum Európskeho parlamentu (EP) zaoberať aktuálnym stavom jeho prijímania v rámci jednotlivých členských štátov Európskej únie.

Problémom diskusie o Istanbulskom dohovore v niektorých krajinách je veľká miera prekrúcania a demagógie zo strany jeho odporcov. Často sa k nemu vyjadrujú tí, ktorí si nikdy nedali námahu dôsledne sa zaoberať jeho obsahom a pointou. Vytýkané nejednoznačné formulácie, či podsúvanie nejakej rodovej ideológie sú totiž len mýty, ktoré sa krajne konzervatívnym kruhom darí bohužiaľ dlhodobo úspešne šíriť,“ zdôraznila poslankyňa EP Monika Beňová.

Viac..  Monika Beňová: Blockchain je mladou technológiou s veľkým potenciálom

Prirodzenou reakciou domácich politikov by malo byť krotenie vzniknutých vášní a výraznejšie zameranie sa na potrebu zvyšovania rešpektu a úcty k ženám. Bohužiaľ sme dnes svedkami presného opaku,“ pripomenula europoslankyňa.

Okrem podceňovania potreby systematického posilňovania postavenia žien v našej spoločnosti sa naopak objavujú snahy o obmedzovanie ich už existujúcich práv. To sa týka predovšetkým legislatívneho návrhu slovenských fašistov, ktorí chcú zasahovať do súkromia a reprodukčných práv žien na Slovensku,“ uzavrela Monika Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 41. týždňa 2018

UPLYNULÝ TÝŽDEŇ V ZNAMENÍ PREPADU NA AKCIÁCH, ROKOVANÍ O BREXITE AJ O TALIANSKOM ROZPOČTE NEMECKO: …