Gymnázium Lipany
Gymnázium Lipany. PHOTO: ec.europa.eu.

Víťazi tohtoročnej SuperTriedy 2018 sú už známi


19.júna 2018 sa v priestoroch Domu Kultúry vo Vajnoroch konalo celoslovenské finále projektu SuperTrieda 2018. Do projektu sa v tomto školskom roku prihlásilo 78 škôl, ktoré celý rok pracovali na tvorbe a skvalitňovaní ich tried a výsledok svojho snaženia včera predstavili formou autorského hudobno-dramatického predstavenia.

Víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali:

  • Kategória 1.- 3. ročník základných škôl:  2.trieda – ZŠ  Devínska, Nové Zámky
  • Kategória 4. – 6. ročník základných škôl: Prima – Gymnázium Lipany
  • Kategória 7. – 9. ročník základných škôl: 7.B – ZŠ Československej armády, Moldava nad Bodvou
  • Kategória stredné školy: 2.C – SPŠE, Hálova 16, Bratislava

Absolútnym víťazom a titul SuperTrieda Slovenska 2018 získali žiaci z Primy Gymnázia v Lipanoch pod vedením PaedDr. Lenky Murínovej. Titul získali za svoje predstavenie zo života včelieho spoločenstva “Honeywood”.

SuperTrieda/SuperClass je medzinárodný projekt, ktorý monitoruje a zvyšuje úroveň škôl  z hľadiska kvality sociálneho prostredia. Projekt vznikol na Slovensku a v r. 2009 sa  dostal medzi 10 školských európskych projektov, ktoré boli odporučené do školského systému vo všetkých štátoch EÚ. Po trojročných testovaniach ho v roku 2012 európski učitelia hlasovaním zvolili za víťaza projektov proti šikane a z Paríža si odniesol titul “Najlepší školský sociálny projekt Európy”.

Viac..  Výzva na prihlasovanie do súťaže o Cenu EHSV pre občiansku spoločnosť 2022. Témy: mládež a Ukrajinu

Partnerom projektu Supertrieda je Zastúpenie EK na Slovensku. Vyhlasovateľom SuperTriedy je MŠVV a Š SR. Zúčastniť sa môžu všetky ZŠ a SŠ na Slovensku, vrátane špeciálnych škôl.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

EÚ prostredníctvom Európskej rady pre inovácie podporí ukrajinské startupy 20 miliónmi EUR

Európska komisia odštartovala ambicióznu akciu v hodnote 20 miliónov EUR na podporu ukrajinského inovačného spoločenstva. …