Pellegrini
Slovenský premiér Peter Pellegrini. PHOTO: © European Union.

Pellegrini v Štrasburgu. Venoval Rade Európy bustu Alexandra Dubčeka


ŠTRASBURG / Vláda v stredu rokovala bez premiéra Petra Pellegriniho. Je totiž vo francúzskom Štrasburgu, kde vystúpil v Rade Európy. Poslanci sa zaujímali aj o vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Premiér zdôraznil, že jej objasnenie je jednou z priorít.

Premiér Peter Pellegrini v stredu navštívil francúzske mesto Štrasburg. Vystúpil s príhovorom v pléne parlamentného zhromaždenia Rady Európy. Vo svojom príhovore zdôrazňoval najmä pomoc, ktorú mladá slovenská demokracia po roku 1989 dostala od Rady Európy. Potom odpovedal na poslanecké otázky, ktoré pokrývali široké spektrum aktuálneho politického diania na Slovensku.

Od postojov k zahranično-politickým otázkam, ako je budúcnosť sankcií voči Rusku cez rozširovanie Európskej únie o krajiny západného Balkánu až po aktuality, ako je napríklad vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, či o situácií Rómov na Slovensku.

Viac..  M. Klus: Slovenská republika má aj po brexite záujem o spoluprácu a partnerstvo so Spojeným kráľovstvom

Nakoniec Peter Pellegrini venoval Rade Európy bustu Alexandra Dubčeka a slávnostne odhalil aj hviezdu venovanú taktiež Alexandrovi Dubčekovi s nápisom – Verím v dobro človeka.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

V. Remišová: Národné záujmy Slovenska a Česka bude v EÚ počuť silnejšie, dohodli sme spoločný postup

Spoločne dokážeme viac – na rokovaní v Brne to vo štvrtok zdôraznili vicepremiérka Veronika Remišová …