EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Stanovisko slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane k Smernici o autorskom práve na Jednotnom digitálnom trhu
Stefanec
Ivan Štefanec, Vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane. PHOTO: © European Union- EP.

Stanovisko slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane k Smernici o autorskom práve na Jednotnom digitálnom trhu

Záleží nám na tom, aby nové technológie slúžili ľuďom a vytvárali priestor pre slobodnú výmenu názorov. So slobodou je ale spojená aj zodpovednosť. Na obsahu nemôžu zarábať len tí, ktorí ho šíria, ale najmä tí, ktorí ho vytvoria. Táto téma si však vyžaduje hlbšiu odbornú a celospoločenskú diskusiu, ako len prerokovanie v príslušnom výbore.  Preto sme sa pri dnešnom  hlasovaní zdržali.

Vítame iniciatívu Európskej komisie na reguláciu online prostredia, ktoré je v poslednej dobe často zneužívané šíriteľmi  rôznych hoaxov a falošných správ, ci platformami obohacujúcimi sa z obsahu chráneného autorským právom. Dopady legislatívy sa však budú dotýkať každodenného života a práce občanov, študentov, vzdelávacích a štátnych inštitúcií aj firiem pôsobiacich v online podnikaní. Sloboda šírenia informácií a poznatkov na internete musí byť zachovaná a chránená. Rovnako však musia byť primerane chránené aj práva tých, ktorí tieto informácie tvoria. Zároveň musia za ich obsah niesť aj zodpovednosť.

Viac..  Babiš tvrdo proti migrantom. Nepríjme ani sýrske siroty

Sme pripravení komunikovať so všetkými, ktorým záleží na slobodnom prístupe k informáciám a tiež na podpore kreativity a inovácií na Slovensku, ako aj v celej Európskej únii. Vítame rozhodnutie pléna, ktoré otvára priestor pre širšiu diskusiu o tejto dôležitej problematike.

Ivan Štefanec, Vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane

Pál Csáky

Eduard Kukan

Miroslav Mikolášik

Anna Záborská

Správa je publikovaná v originálnom znení, bez redakčných úprav.

O dac

Odporúčame pozrieť

dph

Členské štáty EÚ stratili na príjmoch z DPH takmer 150 miliárd EUR

Podľa novej štúdie, ktorú uverejnila Európska komisia, krajiny EÚ stratili v roku 2016 takmer 150 …