Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Zeman na samite NATO varoval pred snahou obnoviť studenú vojnu
Zeman
Prezident Českej republiky Miloš Zeman. PHOTO: © European Union- EP.

Zeman na samite NATO varoval pred snahou obnoviť studenú vojnu

BRUSEL / Prezident Českej republiky Miloš Zeman varoval spojencov NATO pred opakovaním studenej vojny s Ruskom. Dialóg s Ruskom je podľa českého prezidenta niekedy ťažký, no potrebný. Potvrdil ale český záväzok na zvyšovanie obranných výdajov a navýšenie účasti českých vojakov v aliančných operáciách v Afganistane a v Iraku.

Ako uvádza portál Novinky.cz, prezident Zeman podľa svojho hovorcu Jiřího Ovčáčka na pracovnej večeri hláv štátov NATO zdôraznil význam spolupráce a boja proti terorizmu, podporil navýšenie výdajov na obranu a varoval pred snahami obnoviť studenú vojnu.

Spojenci podľa diplomatických zdrojov nabádali amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby v pondelok v Helsinkách prezentoval pri rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom spoločný postoj celej aliancie.

Zeman podľa všeobecných očakávaní na samite potvrdil, že Česko posilní svoju účasť v zahraničných misiách a tiež splní záväzok na zvyšovanie výdajov na obranu.

Viac..  EÚ chce zlepšiť cezhraničný prístup k elektronickým dôkazom pri vyšetrovaní trestných činov

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Lajcak

Chce minister Lajčák opustiť Slovensko? Podľa viacerých zdrojov má namierené do NATO

BRATISLAVA / Minister zahraničných vecí je podľa najnovších informácii vážnym kandidátom na post zástupcu generálneho tajomníka …