Matteo Salvini
Taliansky vicepremiér Matteo Salvini. PHOTO: © European Union- EP.

Taliansko: Vicepremiér Salvini bránil ruskú anexiu Krymu

Taliansky vicepremiér Matteo Salvini obhajoval ruskú anexiu Krymu, čím sa postavil proti spoločnému postoju Európskej únie a Spojených štátov. “Konalo sa tam referendum,” povedal šéf pravicovo-populistickej Ligy Severu pre piatkové vydanie amerického denníka Washington Post. Ako uviedol, 90 percent ľudí sa v referende vyslovilo za návrat Krymu k Ruskej federácii.

Rusko jednostranne anektovalo ukrajinský polostrov Krym v marci 2014. Referendum, na ktoré sa Salvini odvoláva, je kontroverzné. Západ anexiu odsúdil ako porušenie medzinárodného práva.

Salvini, ktorý je tiež talianskym ministrom vnútra, je považovaný za proruského politika. Len pred niekoľkými dňami navštívil Moskvu, kde sa stretol so svojím ruským rezortným kolegom. Opakovane tiež vyzýva na zrušenie sankcií proti Rusku, pretože podľa neho Taliansku škodia.

Viac..  Oravský hrad láka turistov na nové expozície. Vďaka eurofondom uvidíte európsky unikát

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Nicholsonova

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová víta odporúčania EK pre cezhraničných pracovníkov

Európska komisia dnes zareagovala na množiace sa komplikácie a vydala pre členské štáty odporúčania, ako postupovať v prípade 1,5 milióna cezhraničných a prihraničných pracovníkov v EÚ …