Ryanair
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Ryanair v stredu a vo štvrtok ruší 600 letov

BRATISLAVA / Írsky letecký prepravca Ryanair v stredu a vo štvrtok ruší pre štrajky palubného personálu asi 600 letov. Zasiahnuť to môže až 100 tisíc cestujúcich v Španielsku, Portugalsku, Taliansku a Belgicku, na väčšinu zákazníkov v Európe by však štrajky nemali mať dopad, informovala spoločnosť podľa portálu bbc.com.

Minulý týždeň Ryanair zrušil 24 letov medzi Írskom a Veľkou Britániou. Írski piloti Ryanairu štrajkovali už týždeň predtým, kedy musel prepravca zrušiť 30 letov medzi oboma krajinami. Odbory firmu kritizujú za postupy pri presúvaní pilotov medzi základňami prepravcu v Európe a Afrike. S vedením sa tiež sporia v otázke kariérneho postupu a dovoleniek.

Ryanair už skôr informoval, že štrajky zamestnancov letovej prevádzky v júni zasiahli 210 tis. cestujúcich, keď pre sériu víkendových štrajkov a nedostatok personálu vo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku musel zrušiť 1 100 letov. Vlani v júni pritom prepravca zrušil iba 41 letov.

Viac..  Ministerstvo zahraničných vecí eviduje 2 500 žiadostí Slovákov o návrat zo zahraničia

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

WHO: Epidémia v Ázii nie je ani zďaleka prekonaná

JAKARTA – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varuje ázijsko-tichomorský región pred uvoľňovaním opatrení v rámci krízy …