Ryanair
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Ryanair štrajkuje. Pocítia to aj Slováci


BRATISLAVA / Ryanair v piatok do a z Bratislavy nepoletí z belgického Bruselu. Slováci tak tiež pocítia masívny štrajk zamestnancov tohto nízkonákladového prepravcu. Protestovať sa bude vo viacerých európskych krajinách a zrušených bude 250 letov. Na stranu pilotov sa pridala aj Európska komisia.

Masívny piatkový štrajk sa dotkne aj bratislavského letiska. “Z dôvodu štrajku bol zrušený prílet z Bruselu, v piatok 10.augusta následný odlet do Bruselu. Ostatné lety sú plánované včas, podľa letového poriadku,” informuje hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Štrajkovať sa chystajú piloti a letový personál v Írsku, Švédsku, Belgicku a Nemecku. Ako poslední sa k protestu, ktorý potrvá 24 hodín, pridali Nemci. “Deväťdesiatšesť percent našich kolegov z Ryanairu je pre boj za ich požiadavky a ich oprávnené nároky,” hovorí Martin Locher, prezident odborového zväzu pilotov.  Spoločnosť medzitým odmietla akékoľvek navyšovanie platov počas rokovaní. “Tento štrajk je nepotrebný a neoprávnený,” rozpráva šéf marketingu Ryanairu Kenny Jacobs.

Viac..  Maloobchod EÚ v júni medzimesačne klesol o 1,3 % a medziročne o 2,8 %

Ryanair svoj biznismodel meniť nebude. Treba dodať, že tento biznismodel umožňuje Slovákom lacné lietanie. Na druhej strane sa to odráža na zlých pracovných podmienkach zamestnancov. Pasažieri pre štrajk ani neodídu s dlhým nosom. Aj keď ich to nepoteší v tejto letnej, vyťaženej sezóne. “V tomto prípade ponúkla cestujúcim prebookovanie sa na iný let alebo možnosť vrátenie ceny za letenku,” dodáva Ševčíková.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

V. Remišová: Národné záujmy Slovenska a Česka bude v EÚ počuť silnejšie, dohodli sme spoločný postup

Spoločne dokážeme viac – na rokovaní v Brne to vo štvrtok zdôraznili vicepremiérka Veronika Remišová …