Trump
Americký prezident Donald Trump. PHOTO: © European Union- EP.

Trump: Na každé auto z EÚ uvalíme 25 percentné clo


WASHINGTON / Prezident Donald Trump povedal zásadné vyhlásenie. Na autá z krajín EÚ plánuje uvaliť clo vo výške 25 percent. Jeho vyhlásenie pritom prišlo len niekoľko hodín po tom, ako minister obchodu Wilbur Ross povedal, že zverejnenie správy o clách na autá odkladá.

V utorok večer urobil americký prezident Trump zásadné vyhlásenie. Uvalíme 25-percentné clo na každé auto, ktoré prichádza do USA z Európskej únie,”  povedal tak v štáte Západná Virgínia. Práve tam prebiehal jeho predvolebný míting. O jeho slovách informovala televízna stanica CNBC.

Podľa informácií z portálu malo Trumpove vyhlásenie prísť len o niekoľko hodín po tom, ako minister obchodu Ross vyhlásil, že odkladá zverejnenie správy o clách na autá.

“Nie je jasné, či správa o potenciálnych clách bude zverejnená do konca augusta,” uviedol minister pre jeden z denníkov.  Taktiež odmietol stanoviť nový termín predloženia správy. Povedal, že správa sa odkladá vzhľadom na prebiehajúce rokovania s Mexikom, Kanadou a Európskou komisiou. “Študovanie materiálov, ktoré predložili automobilky, trvá dlhšie, ako sa predpokladalo,” dodal.

Viac..  Komisia rozhodla: Chorvátsko splnilo podmienky pre prijatie eura 1. januára

Väčšina automobiliek nesúhlasí s clami, ktoré podľa kritikov zvýšia ceny pre spotrebiteľov.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

vojak

USA pre ruské hrozby posilňuje svoju vojenskú prítomnosť v Európe

Spojené štáty americké podľa prezidenta Joea Bidena posilňujú svoju vojenskú prítomnosť v Európe na základe …