EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Anna Záborská: Občania EÚ chcú zrušenie striedania času
Zaborska
Europoslankyňa Anna Záborská. PHOTO: © European Union- EP.

Anna Záborská: Občania EÚ chcú zrušenie striedania času

Podľa neoficiálnych výsledkov ankety Európskej komisie o striedaní tzv. letného a zimného času sa až 80 percent zo 4,6 miliónov účastníkov ankety vyjadrilo za jeho zrušenie.

V Európskom parlamente som členskou pracovnej skupiny poslancov k tejto téme a v minulosti už Parlament z našej iniciatívy opakovane vyzýval Komisiu, aby striedanie času zrušila. Obrovský záujem občanov o túto tému a výsledok ankety len potvrdzuje naše argumenty. Striedanie času je problémom pre mnohých ľudí a dnes už nemá ani ekonomické opodstatnenie,“ komentovala zverejnené informácie slovenská europoslankyňa Anna Záborská.

Oficiálne výsledky by mala Komisia zverejniť v piatok 31. augusta spolu s návrhom na ďalší postup, pretože anketa má len charakter odporúčania.

„Z viacerých členských štátov, ako napr. Fínsko alebo aj susedné Poľsko, už máme signály, že po zrušení smernice by chceli zaviesť jednotný čas po celý rok. Ak sa ostatní pridajú, bude v celej EÚ zachovaný jednotný čas v každom časovom pásme,“ doplnila Záborská.

Viac..  Slováci navštevujú hory najčastejšie z celej EÚ

O dac

Odporúčame pozrieť

zivotne prostredie

EÚ cez dotazník zisťuje, či má verejnosť dosť informácií o stave životného prostredia

BRATISLAVA  – Európska únia sa rozhodla zistiť, či má verejnosť v členských štátoch dostatok informácií …