Domov / EKONOMIKA / Návrh zrušiť striedanie letného a zimného času schvália eurokomisári ešte v piatok, uviedol Juncker
Juncker
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. PHOTO: © European Union.

Návrh zrušiť striedanie letného a zimného času schvália eurokomisári ešte v piatok, uviedol Juncker

BERLÍN / Európska komisia ešte v piatok schváli návrh na zrušenie každoročného pravidelného prechodu na letný čas, avizoval v nemeckej verejnoprávnej televízii predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Prianie zrušiť striedanie času podľa neho vyjadrili občania Európskej únie v nedávnej verejnej konzultácii.

Na to, aby bol zavedený jednotný celoročný čas musí s návrhom komisie súhlasiť aj Európsky parlament a jednotlivé členské štáty Európskej únie. “Ľudia to chcú, my to urobíme,” povedal Juncker v rozhovore pre ZDF.

Predseda Európskej komisie reagoval na verejnú konzultáciu, v ktorej sa väčšina zo 4,6 milióna občanov Európskej únie, ktorí sa do nej zapojili, vyslovili za zrušenie striedania času. Najväčší záujem o anketu podľa doterajších výsledkov prejavili Nemci. Verejnej konzultácie sa zúčastnili tri milióny ich obyvateľov.

Viac..  Audítori EÚ: Ekodizajn a energetické štítky prispeli k väčšej energetickej účinnosti

Vo februári tohto roku požiadal Európsky parlament Európsku komisiu, aby vyhodnotila prínosy a riziká striedania letného a zimného času, prípadne, aby navrhla ukončenie tejto praxe, ktorá má celý rad odporcov. Postup europarlamentu bol reakciou na občiansku iniciatívu a petíciu, ktoré sa už niekoľko rokov odvolávajú na nepriaznivý vplyv striedania letného a zimného času na zdravie ľudí. 

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

summit EU

Rokovanie o rozpočte EÚ je na mŕtvom bode, pravdepodobne bude nutný ďalší summit

BRUSEL – Významní prispievatelia do rozpočtu Európskej únie zablokovali pokrok na piatkovom mimoriadnom summite únie …