europsky parlament
Schôdza Výboru EP. PHOTO: © European Union-EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä bezpečnosť spotrebiteľov a osobné dôchodkové sporenie


Poslanci budú tento týždeň vo výboroch hlasovať o bezpečnosti produktov, opatreniach proti zneužívaniu kreditných kariet a prenášaniu dôchodkového sporenia do iných krajín EÚ. 

Výbor pre vnútorný trh bude hlasovať o nových predpisoch, ktoré by mali zabezpečiť väčšiu bezpečnosť produktov predávaných v EÚ. Viaceré kontroly totiž ukázali, že značný počet výrobkov vrátane hračiek a elektroniky nespĺňa bezpečnostné normy EÚ. Návrh sa okrem iného zameriava na tovar z tretích krajín a produkty predávané na internete a stavia na lepšej spolupráci medzi vnútroštátnymi orgánmi trhového dohľadu.

Výbor pre občianske slobody sa bude zaoberať opatreniami proti podvodom s bezhotovostnými platbami, ako sú napríklad kreditné karty alebo platby cez mobil. Cieľom je doplniť existujúce pravidlá o definície nových trestných činov online, zlepšiť práva obetí počítačovej kriminality a rozšíriť spoluprácu v oblasti trestného súdnictva.

Členovia hospodárskeho výboru budú hlasovať o návrhu na vytvorenie tzv. celoeurópskeho osobného dôchodkového produktu (PEPP). Vďaka nemu by mohli Európania využívať svoje osobné dôchodkové sporenie aj v iných krajinách EÚ.

Viac..  M. Lexmann: Namiesto otvárania zmlúv by EÚ mala riešiť konkrétne problémy občanov

V utorok 4. septembra o jedenástej ráno organizujeme Facebook Live s rakúskou sociálnou demokratkou Karin Kadenbach, autorkou parlamentnej správy o antimikrobiálnej rezistencii. Ak máte k tejto téme akékoľvek otázky, môžete nám ich klásť do komentárov na Facebooku. Plénum bude o jej správe hlasovať v polovici septembra.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Lexmann: Navrhnutá smernica ohrozuje fungovanie platforiem aj flexibilitu ich pracovníkov

Europoslankyňa Miriam Lexmann a KDH vyzývajú vládu SR aby trvala na prepracovaní návrhov EÚ k ochrane pracovníkom platforiem. …