europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä budúcnosť EÚ a boj proti financovaniu terorizmu

Poslanci budú rokovať o správe o stave Únie, budúcnosti EÚ a návrhu reformy autorského práva. Diskutovať budú aj o zriadení Európskeho zboru solidarity, o stave právneho štátu v Maďarsku a opatreniach proti financovaniu terorizmu a praniu špinavých peňazí. Na pláne je aj dvojaká kvalita výrobkov 

Správa o stave Únie: Odkaz Jeana-Clauda Junkera

Poslanci budú osem mesiacov pred európskymi voľbami diskutovať s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom o doterajších výsledkoch exekutívy EÚ pod jeho vedením.

Budúcnosť EÚ: Rozprava s gréckym premiérom Tsiprasom

Predseda vlády Helénskej republiky Alexis Tsipras sa v utorok ako deviaty líder štátu EÚ zapojí do diskusie s poslancami a predsedom Komisie Jeanom-Claudom Junckerom o budúcnosti Únie.

Návrh reformy autorského práva opäť na stole poslancov
Plénum bude v utorok diskutovať a v stredu hlasovať o mandáte EP na rokovania s členskými štátmi o novelizácii autorského práva EÚ v digitálnej sfére.

Hlasovanie o zriadení Európskeho zboru solidarity

Poslanci budú v pondelok diskutovať a v utorok hlasovať o zriadení Európskeho zboru solidarity, ktorý ponúkne mladým ľuďom v EÚ možnosti dobrovoľníckej práce.

Právny štát v Maďarsku: Možné rozhodnutie o začatí konania voči Budapešti

Parlament po rozprave o stave právneho štátu v Maďarsku, v ktorej vystúpi aj premiér Viktor Orbán, rozhodne, či bude voči Budapešti iniciovať konanie pre riziko vážneho porušenia hodnôt EÚ.  

Viac..  Reportéri bez hraníc zaradili maďarského premiéra na zoznam nepriateľov slobody tlače

Boj proti financovaniu terorizmu: Hlasovanie o novej legislatíve
Nové opatrenia proti financovaniu terorizmu a praniu špinavých peňazí, ktoré tiež sprísnia kontroly hotovostných tokov, budú v utorok predmetom rozpravy a v stredu hlasovania poslancov.  

Dvojaká kvalita výrobkov poškodzuje spotrebiteľov, poslanci navrhnú riešenia

Výrobok predávaný pod rovnakou značkou v rovnakom obale by mal mať v celej EÚ rovnaké zloženie, aby sa predišlo zavádzaniu spotrebiteľov.

Amerika na prvom mieste: Dôsledky novej politiky vlády USA

Nedávne rozhodnutia Washingtonu o odstúpení od medzinárodných dohôd a záväzkov a vystúpení z medzinárodných fór oslabujú partnerstvo medzi EÚ a USA, ktorého zachovanie musí byť prioritou.

Výzva na jednotný a pevný postoj EÚ vo vzťahu k Číne

EÚ by mala prijať rozsiahle opatrenia s cieľom čeliť systematickému úsiliu Číny o získanie kontroly nad európskou strategickou infraštruktúrou.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

V únii je už proti koronavírusu plne zaočkovaná viac ako polovica dospelých

Proti koronavírusu je už plne zaočkovaných 200 miliónov Európanov, teda viac ako polovica dospelej populácie …