automobilove emisie
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

EK prešetruje, či sa automobilky nedohodli na obmedzení vývoja systémov kontroly emisií áut

BRUSEL – Protimonopolný úrad Európskej únie prešetruje, či automobilky BMW, Daimler a Volkswagen neuzavreli dohodu o obmedzení vývoja systémov kontroly emisií áut a ich uvádzania na trhu.

Európska komisia (EK) v utorok uviedla, že dostala informácie o tom, že BMW, Daimler, Volkswagen a divízie Volkswagenu Audi a Porsche sa stretávali, aby diskutovali o čistých technológiách zameraných na zníženie emisií automobilov. Prešetrovanie sa sústreďuje na to, či sa automobilky nedohodli, že nebudú navzájom súťažiť pri vývoji a uvádzaní technológií obmedzujúcich znečisťovanie benzínovými a dieselovými osobnými autami.

Európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová uviedla, že “ak sa takáto dohoda dokáže, mohlo jej výsledkom byť upieranie príležitostí pre spotrebiteľov kupovať menej znečisťujúce autá napriek dostupnosti technológie pre výrobcov.” EK konštatovala, že hĺbkové prešetrovanie považuje za prioritu.

Viac..  Dnes sa v prezidentskom paláci stretla Veronika Remišová s prezidentkou. Remišová vysvetľovala v paláci aj kauzu Govnet

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

sud

Nové pravidlá EÚ umožnia spotrebiteľom kolektívne vymáhať svoje práva doma aj v zahraničí

Nové európske pravidlá o kolektívnom odškodňovaní spotrebiteľov umožnia vymáhanie nápravy doma aj v zahraničí v …