EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Žiadne výhody. Pracovníci z EÚ by po brexite nemali mať v Británii lepšie podmienky
brexit
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Žiadne výhody. Pracovníci z EÚ by po brexite nemali mať v Británii lepšie podmienky

LONDÝN / Pracovníkom z Európskej únie prichádzajúcim do Veľkej Británie by sa po brexite nemala poskytovať prednosť pri vydávaní víz. Konštatuje sa to v novej správe britského Poradného výboru pre migráciu.

Výbor odporučil zjednodušenie migrácie vysoko kvalifikovaných pracovníkov do Británie a vládu vyzval, aby úplne zrušila limit na príchod kvalifikovaných zamestnancov z krajín mimo EÚ, ktorý je v súčasnosti na úrovni 20 700 ročne. Labouristi správu podporili a označili ju za “koniec diskriminácie” voči migrantom z krajín mimo EÚ.

Predseda Poradného výboru pre migráciu Alan Manning konštatoval, že celkový vplyv migrácie z Európskeho hospodárskeho priestoru neznamenal vysoké náklady, ako niektorí ľudia tvrdia, ale neznamenal ani veľké prínosy. O vypracovanie správy požiadal ešte v júli 2017 vtedajší britský minister vnútra Amber Rudd. Predpokladá sa, že správa bude formovať vládnu migračnú politiku po brexite.

Viac..  Antonio Tajani: Novinári tvoria prvú líniu pri obrane ľudských práv

Správa britského Poradného výboru pre migráciu ale ďalej konštatuje, že neexistujú dôkazy o tom, že zvýšená migrácia z Európy poškodzuje život vo Veľkej Británii. Dospela tiež k záveru, že migranti z EÚ zaplatili viac prostredníctvom daní, ako čerpali vo forme sociálnych dávok, prispeli viac k počtu zamestnancov vo verejnom zdravotníctve, ako boli ich potreby na zdravotnú starostlivosť, a neovplyvnili mieru kriminality.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Európsky parlament odsúdil ruskú agresiu v Kerčskom prielive

Európsky parlament uznesení ocenil reformné úsilie Ukrajiny, odsúdil ruskú agresiu v Kerčskom prielive a vyzval …