Domov / POLITIKA / Žiadne výhody. Pracovníci z EÚ by po brexite nemali mať v Británii lepšie podmienky
brexit
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Žiadne výhody. Pracovníci z EÚ by po brexite nemali mať v Británii lepšie podmienky

LONDÝN / Pracovníkom z Európskej únie prichádzajúcim do Veľkej Británie by sa po brexite nemala poskytovať prednosť pri vydávaní víz. Konštatuje sa to v novej správe britského Poradného výboru pre migráciu.

Výbor odporučil zjednodušenie migrácie vysoko kvalifikovaných pracovníkov do Británie a vládu vyzval, aby úplne zrušila limit na príchod kvalifikovaných zamestnancov z krajín mimo EÚ, ktorý je v súčasnosti na úrovni 20 700 ročne. Labouristi správu podporili a označili ju za “koniec diskriminácie” voči migrantom z krajín mimo EÚ.

Predseda Poradného výboru pre migráciu Alan Manning konštatoval, že celkový vplyv migrácie z Európskeho hospodárskeho priestoru neznamenal vysoké náklady, ako niektorí ľudia tvrdia, ale neznamenal ani veľké prínosy. O vypracovanie správy požiadal ešte v júli 2017 vtedajší britský minister vnútra Amber Rudd. Predpokladá sa, že správa bude formovať vládnu migračnú politiku po brexite.

Viac..  To, čo sa deje na Blízkom východe, môže byť pocítené všade na svete, varuje jordánsky kráľ Abdalláh II.

Správa britského Poradného výboru pre migráciu ale ďalej konštatuje, že neexistujú dôkazy o tom, že zvýšená migrácia z Európy poškodzuje život vo Veľkej Británii. Dospela tiež k záveru, že migranti z EÚ zaplatili viac prostredníctvom daní, ako čerpali vo forme sociálnych dávok, prispeli viac k počtu zamestnancov vo verejnom zdravotníctve, ako boli ich potreby na zdravotnú starostlivosť, a neovplyvnili mieru kriminality.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Schmit

Podľa Komisie sa v nasledujúcich rokoch miliónom Európanov zmení ich pracovný život

Komisia zverejnila oznámenie o budovaní silnej sociálnej Európy pre spravodlivé transformácie. Píše sa v ňom, …