EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Lajčák zatiaľ nerozmýšľal nad pozíciou generálneho tajomníka Rady Európy
Lajcak
Minister zahraničia Miroslav Lajčák. PHOTO: © European Union- EP.

Lajčák zatiaľ nerozmýšľal nad pozíciou generálneho tajomníka Rady Európy

BRATISLAVA / Minister diplomacie zatiaľ nerozmýšľal nad tým, či by mal záujem o pozíciu generálneho tajomníka Rady Európy. Uviedol to pre médiá po tom, ako ho na sociálnej sieti prezident Andrej Kiska spomenul ako možného nástupcu súčasného generálneho tajomníka. Generálnemu tajomníkovi Rady Európy Thorbjörnovi Jaglandovi sa funkčné obdobie končí budúci rok.

Vo funkcii je od roku 2009. “V kuloároch Rady Európy sa hovorí, že by ho mohol nahradiť náš minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Pre Slovensko by bola česť mať na takom vysokom poste svojho diplomata,” uviedol Kiska na sociálnej sieti.

“Ja nad tým nerozmýšľam. Jasné, že mám dnes nejaké meno a že sa moje meno spomína vo všelijakých súvislostiach, ale ja mám svoju zodpovednosť tu, čaká nás predsedníctvo v OBSE, a to mi zaberá dostatok času, aby som to neriešil,” povedal Lajčák. Zároveň na otázku, čo urobí, ak takáto ponuka príde, uviedol, že na hypotetické otázky neodpovedá.

Viac..  Sloboda tlače a odvaha odhaľovať pravdu. Otec Jána Kuciaka prevzal mimoriadne ocenenie

Ku kandidatúre na post prezidenta uviedol, že už sa vyjadril viackrát jednoznačne a jasne. “Stále je ešte čas,” povedal s tým, že nevie, čo by sa také mohlo stať, aby sa rozhodol kandidovať za prezidenta SR.“Musel by som byť ja presvedčený a zatiaľ nie som,” vyhlásil. Podľa neho nemožno tému stavať do polohy, či ho strana Smer-SD presvedčí, aby sa o post prezidenta uchádzal. “Veď ja som dospelý človek a ja sa nemôžem zlomiť do niečoho, čo necítim,” povedal. Na definitívne rozhodnutie je podľa neho čas, pokiaľ plynú zákonné lehoty. “Sú zákonné lehoty, ale moja pozícia je jasná,” uzavrel.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

STefanec

KDH: Rodinnú politiku je potrebné riešiť komplexne

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) zaregistrovalo, že predseda strany Smer-SD si osvojil časť nášho programu v oblasti …