Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. PHOTO: © European Union.

Rusko hrozí Európe. Ak príjme americké rakety, môže čakať odvetu

MOSKVA / V prípade vypovedania zmluvy INF a ak by Američania poslali do Európy svoje rakety, Rusko zareaguje rovnakým spôsobom. Európa by sa takto mohla stať cieľom a vystaviť sa nebezpečenstvu odvety zo strany Ruska.

Ruský prezident upresnil, že európske krajiny by mali pochopiť, že sa vystavujú riziku “možného raketového útoku”“Európa sa vystaví nebezpečenstvu možného odvetného úderu Ruska, ak bude súhlasiť s rozmiestnením amerických rakiet na svojom území,” povedal ruský prezident Vladimir Putin. Prezident východnej mocnosti pritom nezabudol pripomenúť prípad studenej vojny, kedy boli na starom kontinente rozmiestnené napríklad balistické rakety stredného doletu schopné niesť jadrové hlavice.

Správu o rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa vypovedať zmluvu o likvidácii rakiet stredného doletu (INF) priniesol do Moskvy bezpečnostný poradca Bieleho domu John Bolton. Túto správu podložil tým, že Rusko údajne zmluvu porušuje. Američania podľa Putina nepredložili žiadne dôkazy o tom, že by Rusko porušilo zmluvu. “Sami ju pritom porušujú,” dodal podľa idnes.cz ruský prezident.

Viac..  Afganistan začal mierové rokovania s Talibanom. Cieľom je ukončiť desaťročia trvajúci konflikt

O osude zmluvy, ktorú v roku 1987 na samite vo Washingtone podpísali vtedajší najvyšší predstavitelia Sovietskeho zväzu a USA Michail Gorbačov a Ronald Reagan, by sa mali Putin s Trumpom dohodnúť 11. novembra v Paríži, kde chcú obaja štátnici osláviť 100. výročie konca prvej svetovej vojny.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

mimoriadna2

Navaľného otravu novičokom potvrdili ďalšie laboratóriá! Nemecko trvá na vysvetlení

V pondelok nemecká vláda oznámila, že špecializované laboratóriá vo Francúzsku a Švédsku potvrdili, že ruského …