Domov / ĽUDIA / Sloboda tlače a odvaha odhaľovať pravdu. Otec Jána Kuciaka prevzal mimoriadne ocenenie
kuciak sloboda tlace
PHOTO: Reprofoto noviny.sk.

Sloboda tlače a odvaha odhaľovať pravdu. Otec Jána Kuciaka prevzal mimoriadne ocenenie

BERLÍN / Ján Kuciak dostal v Nemecku významné ocenenie in memoriam za slobodu tlače. Zlatú Viktóriu udeľuje Asociácia nemeckých vydavateľstiev. Cenu prevzal jeho otec Jozef, ktorý cez slzy priznal, že radšej by bol so synom doma.

Sloboda tlače a odvaha odhaľovať pravdu – tieto posolstvá zazneli viackrát na udeľovaní cien Zlatá Viktória v Berlíne. Asociácia nemeckých vydavateľstiev udelila ocenenie za slobodu tlače Jánovi Kuciakovi a maltskej novinárke Dafné Karuanovej Galiciovej, ktorú tiež zavraždili pre jej novinársku prácu. Sošku pre zavraždeného novinára prevzal jeho otec Jozef Kuciak, ktorý neskrýval dojatie i smútok.

Cenu za svoje politické aktivity si odniesla nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá nedávno oznámila svoj odchod z politiky. V ďakovnej reči si aj ona uctila zavraždených novinárov.

Viac..  Deti mladšie ako 15 rokov by mohli dostať občianske preukazy. Ministerstvo vnútra prišlo s novým zákonom

Na to, aby novinári mohli slobodne pracovať, nesmú mať strach, nesmú čeliť hrozbám či násiliu. Je veľmi dôležité si to pripomínať a aj preto Asociácia nemeckých vydavateľov dnes ocenila novinárov Daphne Karuanovú Galiciovú z Malty a Jána Kuciaka zo Slovenska cenou Zlatá Viktória za slobodu tlače.

Ján Kuciak a zavraždená maltská novinárka si in memoriam vyslúžili niekoľkominútový potlesk postojačky od všetkých prítomných. Kuciakovi rodičia prišli aj so Zlaticou Kušnírovou, mamou Martiny – zavraždenej snúbenice Jána Kuciaka. Všetci traja priznali, že viac, ako toto ocenenie by ich potešilo stráviť čas so svojimi deťmi.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

protest

Nemecko: Tisíce študentov protestovali proti nečinnosti vlád v boji proti klimatickej zmene

Tisíce študentov z celej Európy protestovali v piatok pri uhoľnej bani v západnom Nemecku a …