Domov / ĽUDIA / Na post sudcu v Luxembrugu máme nového kandidáta. Doposiaľ žiaden neprešiel
sud
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Na post sudcu v Luxembrugu máme nového kandidáta. Doposiaľ žiaden neprešiel

BRATISLAVA/LUXEMBURG / Slovensko má nového kandidáta na prestížny sudcovský post v Luxemburgu. Žiada sa ale podotknúť, že už štvrtého. Táto funkcia je totiž pre našich nominantov akoby zakliata. Ani jeden totiž napokon neprešiel prísnymi medzinárodnými kritériami.

Súdna rada zvolila už v poradí štvrtého kandidáta na prestížny sudcovský post- dodatočného sudcu Všeobecného súdu v Luxemburgu. Predchádzajúci traja neprešli Poradným výborom. Štvrtý kandidát, ktorý v pondelok zvíťazil, je právnik pôsobiaci pri Európskom súde pre ľudské práva – Michal Kučera. Podarilo sa mu presvedčiť 10 z 15 členov rady. Paradoxne, keď voľby prebiehali v januári 2018, presvedčil iba jediného uchádzača. “Spravím úplne všetko preto, aby sme túto našu kliatbu kandidátov prekonali, a aby moja vlasť mohla byť na mňa hrdá,” vyjadril sa Kučera.

Viac..  Europoslanec Štefanec získal prestížnu cenu európskych daňových poplatníkov

Jeho protikandidátom bol Ján Mazák, ktorý sa uchádzal o post už šiestykrát. Neskrýval žiadne rozčarovanie. “Vlastne nevidím dôvody, keď si porovnáte, že súdny úradník zo Štrasburgu porazil bývalého predsedu Ústavného súdu, advokáta Súdneho dvora,” čudoval sa neúspešný kandidát Ján Mazák.

Teraz ale bude všetko závisieť od vlády, či sa rozhodne Michala Kučeru nominovať, no aj od poradného výboru, ktorý bude mať hlavné slovo.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

zahranicny obchod

Prebytok zahraničného obchodu Slovenska za dva mesiace dosiahol takmer 600 mil. eur

BRATISLAVA – Zahraničnému obchodu Slovenska sa v úvode tohto roka darilo. Prebytok obchodnej bilancie totiž …