Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Saková: Hraničná polícia monitoruje hranicu s Ukrajinou vrátane hraničných priechodov
hranice
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Saková: Hraničná polícia monitoruje hranicu s Ukrajinou vrátane hraničných priechodov

BRATISLAVA  – Ministerstvo vnútra v súvislosti s napätím medzi Ukrajinou a Ruskom monitoruje východnú hranicu Slovenska s Ukrajinou v dĺžke 96 kilometrov. „Môžem potvrdiť, že zatiaľ neprišlo k zvýšenému prílivu ukrajinských občanov, ktorí by nelegálnou cestou prekračovali našu hranicu,“ povedala dnes novinárom ministerka vnútra Denisa Saková. Hraničná a cudzinecká polícia, ako aj ďalšie zložky Policajného zboru v spolupráci s ministerstvom obrany sú podľa nej pripravené zvýšiť kontroly celej zelenej hranice.

Ministerstvo monitoruje aj oba hraničné priechody s Ukrajinou, kde nastala kritická situácia, ktorá však nesúvisí s konfliktom medzi Ukrajinou a Ruskom, ale s novým ukrajinským zákonom o zvýšení poplatkov za registráciu vozidiel. Na ukrajinskej strane sú momentálne zabarikádované priechody Vyšné Nemecké a Ubľa. Cez priechod Ubľa sa zatiaľ podľa Sakovej dostanú len chodci a osobné autá s dieťaťom menším ako tri roky. Cez Vyšné Nemecké sa už dostanú aj nákladné automobily a začali púšťať aj prvé autobusy. Prostredníctvom ministerstva zahraničia sa Saková spojila aj sa naším veľvyslanectvom v Kyjeve, ktoré neregistruje „žiadne hlásenia slovenských občanov ohrozených touto situáciou“. V prípade potreby sú im však naše zastupiteľstvá na Ukrajine pripravené pomôcť. „Situáciu na hraničných priechodoch riešime.” Podľa prísľubu ukrajinskej strany by mali byť barikády odstránené v najbližších hodinách.

Viac..  Kiska v NATO: EÚ potrebuje hlbšiu spoluprácu s NATO a zvýšenie výdajov na obranu

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Pellegrini

Ochranári vítajú vyhlásenie premiéra o ukončení ťažby uhlia

BRATISLAVA – Environmentálne organizácie Greenpeace Slovensko a Priatelia Zeme – CEPA privítali vyhlásenie premiéra Petra …