Vybor EP
Zasadnutie Výboru EP. PHOTO: © European Union-EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä víza a boj proti terorizmu

Parlamentné výbory budú tento týždeň hlasovať o nových opatreniach proti terorizmu a povoleniach pre pesticídy. Na pláne je aj hlasovanie o vízach na krátkodobé pobyty. 

Výbor pre občianske slobody bude v pondelok hlasovať o dvoch návrhoch, ktoré majú za cieľ posilniť boj proti terorizmu a organizovanej trestnej činnosti. Jeden z nich by mal sprísniť pravidlá udeľovania dokladov totožnosti, aby nebolo ľahké ich sfalšovať a druhý by mal uľahčiť využívanie finančných informácií v rámci prevencie a vyšetrovanie závažných trestných činov.

Členovi výboru sa chystajú hlasovať aj o novele európskych pravidiel týkajúcich sa víz pre krátkodobé pobyty a o návrhu na vytvorenie systému humanitárnych víz.

Osobitný výbor pre pesticídy, ktorý bol založený po obnovení povolenia pre glyfosát a rastúcich obavách verejnosti a jeho bezpečnosti, bude vo štvrtok hlasovať o svojej záverečnej správe. Jeho členovia hodnotili európsky systém autorizácie pesticídov a navrhli viaceré opatrenia na jeho sprísnenie.

Viac..  Nemecký Ústavný súd odmietol predbežne zablokovať účasť Nemecka vo fonde obnovy EÚ po pandémii

Výbor pre ochranu spotrebiteľov bude v ten istý deň hlasovať o návrhoch, ktoré by mali priniesť viac spravodlivosti a prehľadnosti pre podniky, ktoré využívajú služby online firiem ako sú Amazon, eBay a Google.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

Európska únia si predvolala ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ …