EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Špeciálne zložky zasahujú po celej Európe proti talianskej mafii ‘Ndrangheta
Eurojust
Unijná agentúra pre súdnu spoluprácu Eurojust. PHOTO: © European Union.

Špeciálne zložky zasahujú po celej Európe proti talianskej mafii ‘Ndrangheta

BERLÍN / V Nemecku, v Taliansku, v Holandsku a v Belgicku zasahuje polícia od rána proti členom talianskej mafii ‘Ndranghete. Spolkový kriminálny úrad (BKA) vo Wiesbadene bez upresnenia oznámil, že prebiehajú domové prehliadky a niekoľko osôb už bolo zadržaných.

V Nemecku zasahuje polícia proti mafii v Severnom Porýní-Vestfalsku a v Bavorsku. “Opatrenia stále pokračujú,” uviedol hovorca kriminálneho úradu. Podľa denníka Bild doteraz prehľadali viac než 100 objektov, medzi inými aj pizzériu v Porýní.

Celú medzinárodnú akciu koordinuje unijná agentúra pre súdnu spoluprácu Eurojust, ktorá chce o vyšetrovaní informovať na poludnie na tlačovej konferencii v Háágu. BKA sľúbila, že poskytne podrobnosti až neskôr, okolo 15:00.

Kalábrijská mafia ‘Ndrangheta patrí k najmocnejším talianskym zločineckým organizáciám. Dominantné postavenie má najmä v pašovaní drog do Európy. Podľa talianskeho sudcu Nicoly Gratteriho, ktorý s mafiou bojuje už dlhé roky, ale skupina operuje na všetkých kontinentoch a svoju pôsobnosť stále rozširuje.

Viac..  EÚ uvalila sankcie na Rusov v súvislosti s útokom na Sergeja Skripaľa

​Podľa talianskej agentúry ANSA zásahy proti ‘Ndranghete polícia uskutočňuje aj v juhoamerických krajinách. V súvislosti s vraždou novinára Ján Kuciaka vyšli najavo informácie, že mafia má pôsobnosť aj na Slovensku. Vo svojom poslednom článku písal Kuciak o možnom zneužívaní agrodotácii EÚ práve rodinou, ktorá je údajne napojená na kalábrijsku mafiu, ako aj na vládnych úradníkov.

Veľmi často sa v tejto súvislosti skloňovali mená Antonina Vadalu a Diega Rodu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Sme rodina Borisa Kollára, ako aj Progresívne Slovensko spoločne so stranou Spolu, dnes zverejnili kandidátov do eurovolieb

Lídrom kandidátky hnutia Sme rodina do májových eurovolieb bude poslanec NR SR Peter Pčolinský. Z …