Domov / SPOTREBITEĽ / Bezpečné výrobky pod stromčekom. Komisia predstavila výsledky testovania hračiek a vianočných svetielok
Vianoce
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Bezpečné výrobky pod stromčekom. Komisia predstavila výsledky testovania hračiek a vianočných svetielok

Na deň svätého Mikuláša, menej ako dva týždne pred Vianocami, predstavila komisárka Jourová výsledky testovania hračiek a vianočných svetielok. Vyplýva z neho, že takmer 90 % hračiek testovaných v EÚ nepredstavuje chemické riziká a 80 % vianočných svetielok spĺňa bezpečnostné normy.

Všetci chceme prežiť pokojné a bezpečné sviatky so svojimi rodinami a deťmi. V EÚ dbáme na bezpečnosť spotrebiteľov a máme jedny z najprísnejších bezpečnostných noriem na svete. Vďaka systému včasného varovania budú všetky výrobky predstavujúce potenciálne bezpečnostné riziko rýchlo odstránené z trhu. Verím, že náš nový balíček zlepšení spotrebiteľských práv, známy ako nová dohoda pre spotrebiteľov, bude prijatý už začiatkom budúceho roka,” uviedla Věra Jourová, komisárka EÚ pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť.

Viac..  Podľa vrchného súdu Johnson nekonal protiprávne, keď prerušil činnosť parlamentu

Prostredníctvom systému včasného varovania si orgány v celej EÚ denne vymieňajú upozornenia, aby zabezpečili, že výrobky predávané v EÚ zodpovedajú príslušným bezpečnostným predpisom a nepredstavujú riziká pre spotrebiteľov. Komisárka tiež pripomenula, že mnohí spotrebitelia na seba berú vysoké riziko v podobe pôžičiek, ktoré sa im môžu zdať výhodné a pripomenulaim ich práva v týchto situáciách. Spotrebitelia konečne môžu využiť novú platformu na riešenie sporov online (RSO) v prípade, že majú akýkoľvek problém s výrobkom zakúpeným online a obchodník nedodržiava ich práva. Vyhlásenie komisárky Jourovej a videozáznam z neho sú k dispozícii online.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

les

Európska únia hľadá spoločné pravidlá na prístup krajín k lesom. Konanie začali viesť aj voči Slovensku

ŠTRASBURG / Európska únia sa nestará do lesníckej politiky jednotlivých štátov. Takýto úzus platil až donedávna, …