strasburg
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Počas pátrania po strelcovi zo Štrasburgu zatkli päť osôb

ŠTRASBURG – Francúzske úrady zatkli päť osôb v rámci pátrania po strelcovi, ktorý v utorok zabil v Štrasburgu troch ľudí a ďalších 13 zranil. Osem z nich je vo vážnom stave a podľa starostu mesta niektorí majú zranenia v oblasti hlavy. Muž strieľal na vianočných trhoch a tiež aj na ďalších miestach.

Vláda zvýšila stupeň výstrahy pred terorizmom a do akcie nasadila približne 350 policajtov a dve helikoptéry. Polícia uviedla, že páchateľ je zranený a je možné, že sa mu podarilo ujsť do susedného Nemecka.

Útočníkom je 29-ročný muž, ktorý má policajné záznamy vo Francúzsku aj Nemecku. Miestne úrady predtým potvrdili, že útočník bol na zozname ľudí, ktorí sú zrejme zradikalizovaní. Niekoľko hodín pred utorňajším útokom prišli do mužovho bytu, aby ho zatkli pre pokus o vraždu. Obvinený sa na mieste nenachádzal, našli tam však výbušniny.

Viac..  Francúzsko, Nemecko a Čína navrhujú rokovania o jadrovej dohode s Iránom

Po útoku načas zatvorili aj budovu Európskeho parlamentu, reštaurácie či štadión, kde sa nachádzalo niekoľko tisíc ľudí.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

mobil, internet

Európsky parlament schválil kontroverzný zákon pre odhaľovanie sexuálneho zneužívania detí na internete

Európsky parlament v stredu schválil kontroverzný zákon, ktorý poskytovateľom internetových služieb umožní odhaľovať a odstraňovať …