Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Obchodná zmluva s Japonskom posilní našu ekonomiku

Európsky parlament včera schválil obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a Japonským cisárstvom. Vďaka nej budú odbúrané existujúce bariéry vo vzájomnom obchode a európske firmy budú mať jednoduchší prístup na japonský trh. Túto dohodu podporil aj europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH).

“Kým Spojené štáty ustupujú od princípov voľného svetového obchodu, Európskej únii sa v tomto smere otvárajú nové možnosti. Po zmluve CETA s Kanadou a zmluve s Južnou Kóreou ide o ďalšiu dohodu, ktorá otvára široký priestor pre uplatnenie európskych aj slovenských firiem. Táto zmluva pokrýva až 40% svetovej obchodnej výmeny a v rámci vyjednávaní sa nám podarilo do jej textu presadiť aj znenie Parížskej klimatickej dohody. Európska únia teda neustupuje zo svojich vysokých environmentálnych štandardov, práve naopak, šírime ich ďalej. Verím, že aj slovenské firmy sa chopia príležitosti vyvážať svoje produkty a služby do Japonska bez colných poplatkov a začnú viac spolupracovať s japonskými inovatívnymi spoločnosťami.”

Viac..  KDH: Vláda si musí dať pozor na výdavky

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Komisia

Európska komisia poskytne Libanonu ďalších 30 miliónov EUR na okamžitú podporu

Európska komisia sa na medzinárodnej konferencii na pomoc a podporu Libanonu zaviazala poskytnúť  dodatočné finančné prostriedky …