Domov / POLITIKA / Theresa May v ohrození. Jeremy Corbyn navrhuje hlasovať o vyslovení nedôvery premiérke
Corbyn
Jeremy Corbyn. PHOTO: © European Union-EP.

Theresa May v ohrození. Jeremy Corbyn navrhuje hlasovať o vyslovení nedôvery premiérke

LONDÝN / Jeremy Corbyn dnes vyzve na hlasovanie o nedôvere v Therese May, ak ona neumožní hlasovať o brexite. Šéf labouristov oznámil popoludní, že bude požadovať okamžité hlasovanie o vedení premiérky, ale nedôjde k zvrhnutiu vlády, ak zlyhá.

Premiérka sa pokúša zastaviť rastúce povstanie vo svojej strane a kabinete v súvislosti s tým, čo má robiť s Brexitovým patom a zároveň zastaviť labouristov, ktorí sa ju snažia odstrániť z funkcie.

Len pár minút pred tým, ako sa premiérka minulý týždeň obrátila na poslancov na katastrofálnom bruselskom summite, šéf labouristov Corbyn povedal, že vyhlási hlasovanie o nedôvere voči premiérke. Rozhodne toto hlasovanie nebude o vyslovení nedôvery vlády, čo znamená, že nemôže vyvolať nové všeobecné voľby, ak premiérka prehrá.

Je pravdepodobné, že Theresa May prežije hlasovanie nedôvery, pretože jej spojenci prisľúbili, že ju podporia. Avšak v pondelok popoludní jeden zo zástupcov povedal pre The Sun: “Nikomu nie sme zaviazaní. Uvidíme ako sa situácia postupne vyvinie.”

Správy o vyslovení nedôvery prichádzajú v čase, keď pokračuje chaos v Westminstri. Osem ministrov uviedlo, že rozhodovanie o brexite by sa malo vrátiť do rúk poslancov, ale ostatní žiadali okamžitú prípravu na tvrdý brexit. Spojenec kabinetu premiérky, Geoffrey Cox, údajne povedal kolegom, že Theresa May bude preč od apríla. Ex-premiér Tony Blair obnovil útok na vládu a vyhlásil, že nové referendum by bolo jediným východiskom z uviaznutia.

Viac..  Eugen Jurzyca: SaS berie voľby do Európskeho parlamentu 2019 vážne

V pondelok popoludní premiérka požiada poslancov, aby nevynútili ďalšie referendum o brexite, “lebo ich nové hlasovanie neposunie o nič viac vpred, ako to posledné”. A to by “rozdelilo krajinu v momente, kedy by sme mali pracovať na tom, aby sme ju zjednotili”povedala premiérka.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 14. týždňa 2019

EURÓPSKA KOMISIA PONÚKLA BRITÁNII ODKLAD BREXITU O ROK EUROZÓNA: Miera nezamestnanosti v eurozóne aj vo …