EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Francúzsko od 1. januára zavedie svoju vlastnú digitálnu daň
Le Maire
Francúzsky minister financií Bruno Le Maire. PHOTO: © European Union-EP.

Francúzsko od 1. januára zavedie svoju vlastnú digitálnu daň

BRATISLAVA – Francúzsko oznámilo, že zavedie svoju vlastnú daň na veľké technologické firmy od prvého januára po tom, ako sa zastavila snaha uplatňovať takúto daň v rámci celej Európskej únie.

Francúzsky minister financií Bruno Le Maire očakáva, že jeho krajina prostredníctvom digitálnej dane v roku 2019 vyberie 500 mil. eur. Informoval o tom portál bbc.com.

Francúzsko spolu s Nemeckom presadzovali, aby Európska komisia (EK) odsúhlasila digitálnu daň do konca tohto roka. Jej zavedenie však odmietajú niektoré krajiny, napríklad Írsko, Česká republika, Švédsko a Fínsko.

EK tento rok zverejnila návrh na 3-percentnú daň z príjmov veľkých internetových spoločností s globálnymi tržbami nad 750 mil. eur ročne a zdaniteľnými príjmami v EÚ nad 50 mil. eur. Tento krok by sa dotkol takých firiem, ako sú Google, Apple Facebook a Amazon. Kritici však hovoria, že daň Európskej únie by mohla byť porušením medzinárodných pravidiel o rovnoprávnom prístupe k firmám po celom svete.

Viac..  Komisia plní akčný plán EÚ pre obehové hospodárstvo

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Katainen

Komisia: Európska obrana sa stáva skutočnosťou

Komisia prijala pracovné programy týkajúce sa spolufinancovania spoločných obranných priemyselných projektov v rokoch 2019 – …