brexit
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Do brexitu ostáva 100 dní. Británia i EÚ sa pripravujú na tvrdý odchod

LONDÝN / Už iba 100 dní ostáva do 29. marca 2019, kedy by podľa súčasného plánu mala Veľká Británia odísť z Európskej únie. Odchod ale stále nie je dohodnutý a obe strany sa tak čím ďalej tým viac začínajú zaoberať možnosťou, že k dohode nedôjde.

Európska komisia v stredu predstaví osem legislatívnych návrhov, ktorými chce Úniu lepšie pripraviť na variantu, ktorú mnohí považujú za katastrofálnu. Opatrenia sa majú podľa informácií ČTK týkať leteckej dopravy či finančných služieb. Komisia má následne členským krajinám EÚ navrhnúť, ako by sa na “tvrdý” brexit mali pripraviť samostatne.

Pre vystupňovanie príprav na hroziaci brexit bez dohody sa v utorok rozhodla aj britská vláda, ktorá čelí ostrej kritike pre odklad parlamentného hlasovania o podmienkach dohodnutých v Bruseli. “Dva a pol roka sme sa točili v kruhu, nemôžeme proste nikam nedôjsť. Teraz musíme nejako rozhodnúť o tom, kam dôjdeme,” povedala v utorok na mimoriadnej poslaneckej debate o brexite konzervatívna poslankyňa a bývalá ministerka školstva Justine Greening.

Viac..  Poslanci pred hlasovaním naposledy diskutovali o dohode so Spojeným kráľovstvom

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

Európska únia si predvolala ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ …